Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha visszahúzódó és csendes...

Ha visszahúzódó és csendes vagyok, még lehet munkám?

Figyelt kérdés
Van szakmám, de nem tudok vele elhelyezkedni, úgyhogy olyan álláshirdetésekre kezdtem beadni a jelentkezésem, amikhez nem szükséges semmilyen végzettség. Leginkább eladói állásokra jelentkeztem, de kb. kivétel nélkül mindegyik ilyen hirdetésnél odaírják az elvárásokhoz, hogy "kiváló kommunikációs készség", ami nekem nagyon nincs...Mármint köszönni nyilván tudok, de ha fel is vesznek egy ilyen pozícióra, nem leszek az a fajta eladó, aki leáll beszélgetni a vásárlókkal. Ez nagyon nagy baj?
2020. okt. 13. 19:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok csendes, visszahúzódó, bár én abban a helyzetben vagyok, hogy olyan szakmám van, ahol nem kulcsfontosságú a kommunikáció és szerencsére sikerült is idáig munkát találnom. De viszont igazad van, hogy nagyon sok helyen a kiváló kommunikációs kézség egy alapkövetelmény, ami szerintem az első állásinterjún kiderül, hogy rendelkezik-e ezzel a jelentkező. Nekem is volt, hogy fél évig munka nélkül maradtam és csak keresgettem, de alig szóltak vissza valahonnan. Aztán a végén rájöttem mennyit számít, ha sokkal közvetlenebb leszek az interjúztatóval és nem stresszelek rá annyira. Valahogy nekem sikerült is ez.

Biztosan találsz majd valamit te is, ne add fel! 😊 Megkérdezhetem mi a szakmád?

2020. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!