Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért kirúghatnak a munkahelye...

Ezért kirúghatnak a munkahelyemről?

Figyelt kérdés

Előzmény:Jelenleg egy multinál dolgozom már 2 és fél éve, jogi jellegű munkakörben. Nemrég közölték velem, hogy kiváló a teljesítményem és nagyon jók rólam a vélemények. Akárhányszor beszélek a főnökömmel, mindig dícsér, szintet is léptem nemrég.


A bökkenő azonban most következik: óriási hibákat vétettem az elmúlt hetekben. Félreértések, félrecsúszott kommunikáció, elmulasztott levelek és egyebek miatt sajnos hamis információt osztottam meg ügyfelekkel, ill. fontos dolgokról felejtettem el tájékoztatni az illetékes embereket (szintén többnyire infó átadási problémák miatt).


Egyik sem volt szándékos, de eléggé cifra végük lett, sajnos sok embernek plusz munkát okoztam vele. Jelenleg nálam vannak a legproblémásabb ügyfeleink, és emiatt sajnos kissé túlterhelt voltam az utóbbi időszakban.


Ismétlem, óriási hibák voltak ezek sajnos, nem számítottam arra, hogy ekkora lesz.


Szerintetek ilyen miatt kirughatnak? Lehet valami következménye?


Egyébként egyik sem pusztán az én felelősségem volt, mások sem foglalkoztak vele túlzottan, de tudom, hogy sajnos rajtam csap vissza, mert én vagyok az operatív tagja a felelősöknek.


Félek, hogy mi lesz. Kirughatnak? Ha igen, az látszani fog a kilépési papírjaimon, és problémát okozhat majd a munkakeresesben? Senki nem akarna felvenni egy olyat, akit kirugtak...


Köszi

23N



2020. okt. 13. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

"Egyik sem volt szándékos, de eléggé cifra végük lett, sajnos sok embernek plusz munkát okoztam vele"


Leülsz és megbeszéled a főnököddel, hogy ilyenkor mi a pálya.

Van még bizalom, hogyan teheted jóvá.


Ma már nincs munkakönyv.

Nem azt nézik, hogy hol dolgoztál, hanem hogy milyen végzettséged van és mihez értesz.

2020. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munkajogi kérdésekben nem vagyok jártas. Ha nagyon akarnak, gondolom kirúghatnak. De ha amúgy elégedettek veled miért akarnának kirúgni. Mindenkivel előfordulhat, hogy hibázik. Nálunk ha valaki komolyabb hibát vét általában figyelmeztetik, van egy kis beszélgetés a főnökkel. Ha nem fordul elő gyakran, annak nincs komolyabb következménye. (Nyilván itt nem súlyos felelőtlenségre, szándékos károkozásra meg ilyesmire kell gondolni.) Ha valaki rendszeresen hibázik egy adott munkakörben, az valószínű alkalmatlan arra a feladatra. Ebben az esetben nálunk általában felajánlanak neki valami egyéb pozíciót. Ha az illető teljesen használhatatlan, akkor még mindig felajánlják neki a közös megegyezéssel történő felmondást. Ha elfogadja kap referenciát, és a következő munkahelyén azt mond amit akar.
2020. okt. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

na most menj szépen a főnökhöz, és ezt így ahogy nekünk leírtad, mondd el neki, majd kérj szabadságot pihenésre... ha valódi főnök, akkor bele fog menni, mivel látja,m hogy ki vagy merülve és ennyi...

Ha amúgy 2 évig jól végezted a munkád, akkor ez most egyértelműen kimerültség jele... mégha te nem is érzel úgy fáradtságot... pontosan így emiatt voltam most 2hetet otthon...

2020. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos teljesen ki vagyok merülve, igen. Értek ehhez, amit csinálok, de az elmúlt időszakban kicsúszott a kezeim közül az irányítás...


Remélem nem lesz komoly következménye.


Köszi a válaszokat

2020. okt. 14. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:
De ha esetleg főnököd nem is részrehajló, doki is kiírhat idegi kimerültségre hivatkozva, Engem mindig kiírt, kb 2évente 1× volt velem ilyesmi még alkalmazott koromban, felelősségteljes munkánál sajnos előfordul az ilyen... dokinal lenyeg, hogy hihetően add elő, mert sokan flegmán benyögik és tartják a kezüket a táppenzes papírert... szóvak előny, ha amúgy nem 2hetente lát a dokid :D...
2020. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!