Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez a stílus normális egy...

Ez a stílus normális egy főnöktől? Jobb hozzászoknom?

Figyelt kérdés

Ez az első munkahelyem, harmadik hete dolgozom csak itt és nincs sajnos viszonyítási alapom. Ez egy reklám-grafikával foglalkozó cég, én mint grafikus vagyok itt. A közvetlen főnököm egy 50-es faszi, aki a hétköznapokban normálisan beszél, de ma pl. ez történt és nem ez az első ilyen:

Kollégám, aki szintén új, elírt egy szót, ami ráadásul valami rovásírásos poszter volt, de nem keletkezett nagy kár, csak az első nyomat ment ki rosszul. Erre azonnal jött tőle egy köremail kb. a következő szöveggel:

"Értesítek mindenkit a mai elb*szásról..."

Így kedzte, majd odaírta, hogy mennyit pénzt vonnak le a srác fizetéséből. Én nem érzem ezt normálisnak, és nem is hiszem, hogy ha velem történik majd előbb-utóbb ugyanez, akkor meg fogom tudni állni szó nélkül. Azt sem értem, miért megy köremail, amikor ez szerintem kizárólag arra az egy emberre tartozik, aki hibázott.

Szóval mindenhol ez vár rám, vagy rossz helyen vagyok? Meg kell az embereket alázni, ez az egyetlen hatékony módszer?



2020. okt. 14. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Rossz helyen vagy.
2020. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
Nem normális. Úgy vágnám szájba ... Egyébként a magyar és az ázsiai főnöktől mentsen meg az Úristen. Egyik szemetebb, mint a másik.
2020. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Benne van a munkaszerződésetekben egyáltalán, hogy az ilyen "károkért" kötelesek vagytok fizetni...? Mert ha nem, akkor nincs joga kifizettetni!
2020. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Vezető beosztású emberként mondom, hogy ezt ennél elcseszettebben lereagálni kb. nem is nagyon lehetett volna... amellett, hogy emberileg védhetetlen, szerintem komoly munkajogi aggályokat is felvet. Ha rendszeresen csinál ilyesmiket a "főnököd", akkor nagyon gyorsan lépj le onnan, vagy eszkaláljatok a problémát: kollégáiddal közösen, lehetőleg bizonyítokakkal együtt jelezzétek a főnökötök felettesének a helyzetet. (előtte azért nem árt utána járni, hogy a felettese milyen ember és hogy emberileg mennyire áll szoros kapcsolatban a főnökötökkel, nem-e ismerőse, vagy világi nagy cimborája pl.).
2020. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

A munkavallalonak vagyoni felelössege nincs(hacsak erre nem terjed ki a szerzödese), azert van a vezetes es ellenörzes, mert ez a feladatuk, hogy idöben kiszürjék a hibakat.

Ugyanis az alkalmazott nem tarsvallalkozokent funkcional.


Amugy ezt a hangnemet csak olyanok engedik meg maguknak akik nem alkalnasak vezetesre


En tipliznék ertelmiségibb körökbe az biztos.

2020. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
A nyilvános megszégyenítés rendfenntartó ereje.... A főnök ebben hisz.
2020. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerződésben benne van?
2020. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

"munkavallalonak vagyoni felelössege nincs"


Viszont kártérítési felelősége van. Munka törvénykönyve XIV fejezet erről szól, és nem kell szerződésben szerepelnie. Csak, hogy ne legyen félreértés a fent említett esettől függetlenül.

2020. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
8: de az nem a SZÁNDÉKOS károkozás esetén van?
2020. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

"179. § (1) A munkavállaló a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárt köteles megtéríteni, ha nem úgy járt el, ahogy az adott helyzetben általában elvárható.


(2) Az (1) bekezdésben foglalt feltételek fennállását, a kárt, valamint az okozati összefüggést a munkáltatónak kell bizonyítania."



Ez ugyan nem expressis verbis szándékosságról szól, de egy véletlen hibázás szerintem nem számít károkozásnak!

2020. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!