Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez a stílus normális egy...

Ez a stílus normális egy főnöktől? Jobb hozzászoknom?

Figyelt kérdés

Ez az első munkahelyem, harmadik hete dolgozom csak itt és nincs sajnos viszonyítási alapom. Ez egy reklám-grafikával foglalkozó cég, én mint grafikus vagyok itt. A közvetlen főnököm egy 50-es faszi, aki a hétköznapokban normálisan beszél, de ma pl. ez történt és nem ez az első ilyen:

Kollégám, aki szintén új, elírt egy szót, ami ráadásul valami rovásírásos poszter volt, de nem keletkezett nagy kár, csak az első nyomat ment ki rosszul. Erre azonnal jött tőle egy köremail kb. a következő szöveggel:

"Értesítek mindenkit a mai elb*szásról..."

Így kedzte, majd odaírta, hogy mennyit pénzt vonnak le a srác fizetéséből. Én nem érzem ezt normálisnak, és nem is hiszem, hogy ha velem történik majd előbb-utóbb ugyanez, akkor meg fogom tudni állni szó nélkül. Azt sem értem, miért megy köremail, amikor ez szerintem kizárólag arra az egy emberre tartozik, aki hibázott.

Szóval mindenhol ez vár rám, vagy rossz helyen vagyok? Meg kell az embereket alázni, ez az egyetlen hatékony módszer?



2020. okt. 14. 20:37
1 2
 11/19 remetdol ***** válasza:
82%

"az nem a SZÁNDÉKOS károkozás esetén van?"


Nem!

Mulasztással okozott kár is lehet, pl ellenőrzési kötelezett elmulasztása. Az nem "véletlen károkozás".

2020. okt. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hanyag gondatlanság hivatalosan, arra miért ne vonatkozna?
2020. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Rossz helyen vagy, én is dolgoztam egy évig hasonló helyen, mire eldöntöttem, hogy én ennél többet érek. Továbbképeztem magamat, és a végén sikerült szerencsésen bekerülnöm egy olyan munkahelyre, ahol jól érzem magam, és jól keresek. Nálunk egyszer fordult elő, hogy mikor odakerültem, egy senior kolléga kicsit flegmázott velem, a főnökök egyből behivták, és nagson komolyan elbeszélgettek vele, hogy ezt fejezze be, pedig megtehették volna, hogy letojják, mert ő már 6 éve van itt, és számukra sokkal hasznosabb, mint én az 1 évemmel, mégis kiálltak értem, ez nagyon jól esett.


Ne alkudj meg, akármennyire is félsz a bizonytalanságtól, mert csak így tudod megtalálni azt a helyet, ahol jól érzed magad. Ha azt tapasztalod, hogy veled is elkezd szemétkedni, azonnal kalap-kabát, ne ragadj bele, és ne reménykedj a változásban, mert az ilyen ember nem változik. Minden jót kívánok Neked!

2020. okt. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A szep lenne ha pl egy kamionrol leesnek az autok, mert mondjuk rosszul volt rögzitve es millio kàrt vernének a minimalbéres dolgozora.

A cégeknek vannak millioi de csori munkásoknak egy élet is keves lenne azt kifizetni.


Valami ferdit az egeszben

2020. okt. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Govardhan ***** válasza:

Szép lenne, ha az autó rögzítésért felelős személynek nem kellene figyelnie, mert ha nem sikerül a rögzítés,neki akkor se lenne vele semmi gondja.


"egy élet is keves lenne azt kifizetni"

Az gáz ha munkavállalóként nem ismered a jogaidat és kötelességeidet. A Munka törvénykönyve konkrétan leírja (179§ (3)): "A kártérítés mértéke nem haladhatja meg a munkavállaló négyhavi távolléti díjának összegét."


A grafikus pénzbeli szankcionálása jogszerű lehet. A jogszerűség nem jelent célszerűséget, se etikusságot. Sokan összekeverik.

2020. okt. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak egy cég kockazatelemzésébe bele tartoznak a munkavallaloi hibàk. Mert nem gépek dolgoznak ill nem gépi munkaeröröl van szo. Külön el kell ezekre különitsenek.
2020. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*a human eröforras hibaszazaleka nagyobb a gépinél. Ez minden cégnél alap tény amit el kell hogy fogadjanak.
2020. okt. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Voltam olyan helyen ahol volt szégyenfal, itt azok a kollégák voltak feltüntetve akik nem tartották be a munkahelyi szabályokat/ rendszeres késés, munkaközi szünetek túllépése, az ügyfél szabálytalan tájékoztatása. Illetve volt a sikerfal itt a kiemelkedoen jol teljesítő kollégák voltak feltüntetve jó hír hogy a szégyenfalról át lehetett kerülni a sikerfalra is. S ha vki átkerült onnan nagy volt az öröm. Amikor ezzel szembesültem először h manapsag letezik ilyen egy nemzetkozi cegnel azonnal leléptem. Az ottaniak sem voltak teljesen normálisak az biztos mert örömében még toporzékolt is h a siker falra került át🤓🤔s a legdurvabb h fogalmuk sem volt a munkavállalói jogaikról. Ez felettébb elkeserìtő volt egy irodai környezetben. A vezetőkről ne is beszéljünk. Volt olyan aki folyamatosan/ ez mas helyen/ nettó 8 órában káromkodott/ pl ezt elbactad, ez car, rakas fos az egesz/ s hasonlóak. 25-60ig úgy beszelt az emberekkel mint egy darab carral. Na onnan is eljottem.
2020. okt. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki, azt hiszem, meggyőztetek arról, hogy nem vagyok kénytelen eltűrni az ilyen bánásmódot. Egyelőre nem tehetem meg, hogy váltok, elkezdek Pesten nézelődni, addig meg pszabadidőmben is képzem magam.

18: ez nagyon durva, dicséretfalról már hallottam, de ez a szégyenfal gyomron ütött.

2020. okt. 17. 02:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!