Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Márciustól júniusig teljes...

Márciustól júniusig teljes home office nulla beteggel, most 6 beteggel tilos a home office? Ebben logika?

Figyelt kérdés

Márciustól jún végéig kötelező home officeban voltunk, 1 napra nem kellett bemenni.

Nulla beteg fertőzött ember volt. Nulla!


Most van cégen belül 6 igazolt covidos. Ők otthon vannak. De a többieknek be kell járni a home office kizárt, nem mehet senki még heti 1 napra se. Teljes bejárás van. 6 fertőzöttel.

Tavasszal 4 hónapig a küszöböt nem léptük át 0 fertőzöttel.


Ebben mi a logika?


2020. okt. 18. 10:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hat, a fonokot kene megkerdezni😀
2020. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Mert akkor kotelezo volt a home office, most csak erosen ajanlott.

Valszeg a munkatok nem olyan hatekony otthonrol, mint a melohelyrol. A ceg meg a nyereseget nezni, mast nem. Ne legyel naiv, hogy tavasszal az egeszsegetek erdekeben kuldtek haza....🤣😅

2020. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

"Mert akkor kotelezo volt a home office"


Soha sehol senki nem mondta hogy kötelező. Eggyel mellettünk levő irodaházban tavasszal is bejártak. Soha nem volt államilag elrendelve hogy kötelező.

2020. okt. 18. 10:14
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
Azóta rájöttek, hogy ha nem vagy 90 éves öregasszony 40-féle rákkal meg cukorbetegen, amputált végtagokkal, akkor nagy baj nem lehet. Ha elkapod, kifekszed, aztán mész vissza.
2020. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%
Akkor úgy döntött a vezetőség, most meg így döntött. Vagy elfogadod, vagy lelépsz.
2020. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Hat, a fonokot kene megkerdezni"


Aki meg gerinces ember módjára akkor csinál magának home napokat amikor akar, van hogy egész héten nincs benn. Mert neki szabad, más meg megdögölhet.

2020. okt. 18. 10:22
 7/25 A kérdező kommentje:

"Azóta rájöttek, hogy ha nem vagy 90 éves öregasszony 40-féle rákkal meg cukorbetegen"


Van itt 50-en felüli permanens kardiológiai beteg. Ha ő elkapja, neki kaputt. Senkit se érdekel jönnie kell.

2020. okt. 18. 10:23
 8/25 anonim ***** válasza:
31%
Ezt hívják természetes kiválasztódásnak. Ő már úgyse fog szaporodni, tök mindegy.
2020. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem volt államilag elrendelt home office tavasszal sem.


Amúgy én is pipa vagyok.


Júliusban rángattak vissza minket és volt is össznépi meeting, ahol a CEO elmondta, milyen jó, hogy visszajöttünk és aki a home office pártján áll, az is csak pár napig fogja visszasírni.

Meg voltunk dícsérve, hogy milyen hatékonyak voltunk otthonról is, kaptunk havi 10 nap home office-t. Covidtól függetlenül is, csak azért, mert milyen ügyik voltunk otthonról.


Csakhát ez új állapot volt, amit a szerintem igen merev vezetőség nem tudott kezelni.


Üres volt az iroda, mert A szabadságon volt, B home office-ban. Az amúgy társaságmániás, nagyhangú ceonak ez nem tetszett.

Plusz a teamleadereknek több munkát jelentett volna egyeztetni az emberekkel, ki mikor lesz bent, mikor legyenek a meetingek (amiknek a fele simán hanyagolható lenne).

Ezért úgy döntöttek, hogy kompletten elveszik a home office lehetőségét, jobb, ha a humán bent van, 1 órás ebédszüneteket, fél órás kávé- és vízszüneteket tart, munka helyett hangosan pofázik, vihog, 10 méterrel arrébb ülő kollégával beszélget, mert ez ugye sokkal hatékonyabb. Fent megmondták.


Amúgy amíg tartott a 10 nap ho, addig én pont a teamleaderek miatt nem tudtam haladni a feladatommal...


Most covid van. Be kell járnunk minden áldott nap.

Nekem napi 1 és 3/4 - 2 óra utazás. Sokkal kevésbé tudok zajban, járkálásban koncentrálni. Plusz esti egyetemre járok. Próbálok szakmán belül másik állást keresni, de nem tudok. 100 jelentkező van minden pozira, engem azonnal kiejtenek mindenütt.


Ja, a jelenlegi helyemre is úgy vettek fel, hogy azt hazudták, szakmai. Közben a gyakorlatban nincs olyan feladatom.

Álláskereséskor igyekszem fényezni a helyzetet, de pillanatok alatt átlátnak rajta.

Ha 2 cég nem vágott volna át, akkor 1 év fejlesztői tapasztalatom lenne lassan. Így 0 van.



Ja, velem egykorú, huszonéves emberek tök óvatosak a covid miatt. A home officet meg sokan szeretik. (Ismerősi körben.)


Nálunk bent ahol dolgozom, "nem lehet félelemben élni", a home office említésére meg már közlik, hogy antiszociális... (ami amúgy aszociális lenne)

2020. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Ebben nincs logika. Majd akkor kapnak észbe, ha egyszerre betegszik le a fél társaság és nem lesz aki ellássa a munkát.
2020. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!