Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha fel szeretnék...

Mit tegyek ha fel szeretnék mondani de nagyon félek?

Figyelt kérdés

Első munkahely egy eladó/pénztáros munka. Már majdnem 2 éve dolgozok itt suli után kerültem ide, az elején még szerettem mostmár úgy érzem nem bírom tovább. Pont amikor eldöntöttem, elmegyek innen jött a koronavírus Magyarországra. Abban a helyzetben úgy voltam vele örülni kell, hogy legalább van munkahelyem.

Viszont azóta minden egyre rosszabb lett, elmentek azok az emberek akikkel szerettem együtt dolgozni, a főnököm igazságtalan és egyébként törvénytelen dolgokat csinál, azt hiszi mindent megtehet és nagyon csúnya stílusban tud beszélni. Én meg nem vagyok egy túlzottan magabiztos ember aki könnyen ki tud állni magáért de borzasztóan rosszul esik, hogy annak ellenére, hogy mindent megcsinálok, nem beszélek csúnyán senkivel, becsületesen bejárok mindig ennek ellenére sokszor semmibe vesznek és igazságtalan dolgokat csinálnak.

Már az egészségem is romokban szorongás munka előtt akár 1 nappal is, emiatt alig tudok aludni, fáj a hasam reggelente, szúr a szívem stb.

Újra szeretném kezdeni valahol máshol de félek, nem találok munkát a vírus miatt 😞

Nagyon el vagyok keseredve, félek az ismeretlentől, soha nem gondoltam volna, hogy ilyen kilátástalan helyzetbe kerülhetek de már az öngyilkosság is eszembe jutott...

Ti mit tennének ebben a helyzetben? 😢



2020. okt. 18. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el munkát keresni, és ha felvettek valahova, akkor mondj fel
2020. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ez lehet a legjobb megoldás, csak a legtöbb helyen azonnal kell kezdeni és nekem van felmondási idő...
2020. okt. 18. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
En is hasonlo problemaval kuszkodok. Csak en egy eve nem talalok masik munkat. Es nekem is ott van a felmondasi ido. Sehol nem fognak ram 1 honapot várni.
2020. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Felmondasi ido csak akkor erdekes ha olyan szerzodesed van, hogy fizetned kell ha csak ugy lelepsz … de ha csak normal szerzodes es mar van is uj, akkor 'kilepett'-en is el lehet jonni, a felmondasi idot a 'kozos megegyezes'-es helyzetben szoktak betartani.
2020. okt. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató eltekinthet a felmondási időtől, és azzal is tisztában vannak a cégek, hogy ha valaki vált meglévő munkahelyről, akkor lehet felmondási idő. Normális cég megvár.
2020. okt. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Állj neki ma. Egy helyre küld el még ma a jelentkezésedet. Ha vársz se lesz ez jobb. Szóval el kell kezdeni minél előbb és ez épp ma van.
2020. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem fog eltekinteni másnak se tekintett el. És fizetni kell ha valaki nem tölti le, benne van a szerződésben 😢
2020. okt. 18. 12:57
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nem tekint el, de ezt általában belekalkulálják, ha jelentkezel máshova. Most én is váltani akarok, már lesz interjúm hétfőn, de megkeresett fejvadász is, oda nem én jelentkeztem. Ne félj váltani.
2020. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 de ez a helyzet mindig fenn fog állni, és akkor örökre itt ragadsz. Olyan céget keress, aki kivárja. A lényeg, hogy kezd el az álláskeresést. Ha azt látod amúgy, hogy vannak helyek ahova felvennének, de a felmondási idő az akadály, akkor akár ez után lehet fel is mondhatsz. Ha látod, hogy van a piacon rád kereslet.
2020. okt. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!