Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is járt így állásszerzés...

Más is járt így állásszerzés céljából tanfolyamokra?

Figyelt kérdés

Idén végeztem az egyetemen, mesterképzéssel. Jelentkeztem pár diplomás állásra de eddig csak visszautasításokat kaptam. A visszajelzések alapján tudom is hogy ennek mi az oka: nem kaptam meg az összes "végzettséget" az egyetem alatt és ez nagyon elszomorít. A hirdetésben leírt összes elvárásnak meg kéne felelnem de csak párat tudok nyújtani belőlük. Például egy csomó hirdetésben kérnek programozói tudást de az egyetemen erre lehetőségem se volt és kb csak mellékes dologként volt megemlítve. Az egyetemen megtanultam használni pár laborban használt kísérleti eszközt de a hirdetésekben ezek mellett szerepel még egy jó pár másik is amire az egyetemen nem volt lehetőségem elsajátítani vagy nem is hallottam róla. Úgy érzem kész munkaerő kell nekik, én meg ennyi év tanulás után se vagyok sehol.


Szerencsére vannak tanfolyamok ahol tudom ezeket pótolni de sokba lesz ez nekem.



Más is járt így? Tudtok konkrét példákat?


2020. okt. 18. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül ez az oka. Sok mindent beleírhatnak az álláshirdetésbe, de nem minden szükséglet. Lehet megéri egy-két könnyebb/olcsóbb tanfolyamot elvégezni (pl online coursera tanfolyam), de lehet a soft skilleket/interjút is hasznos lenne fejleszteni. (Hogyan add el magad, hogyan tegyel jo benyomast stb)
2020. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Áh tudod az a baj, hogy nincs más módja elsajátítani a skilleket mert látod fel se vesznek de ha valami csoda folytán mégis akkor se mutatja meg senki csak b@sztatnak hogy miért nem tudod (sokaktól hallottam/ némi személyes tapasztalat alapján).

2020. okt. 18. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ismeros nem tud beajanlani? Szaktarsak vagy egy prof?
2020. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3

Haha a könnyebbik út :D Tudod nem tudom hogy ez jó ötlet-e, azok miatt amit #2-ben írtam. Kicsit szívességnek érzem a visszautasításokat. Majd ha a skillek meglétével se változik a helyzet akkor megpróbálom úgy.

2020. okt. 18. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Én elmentem esti OKJ-ra, amikor az álláshirdetések nyilvánvalóvá tették, hogy a rokonszakmát keresik, mert ott van kémia, míg nálunk elhanyagolható.
2020. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Sikerült utána álláshoz jutnod?

2020. okt. 18. 23:29
 7/8 anonim ***** válasza:
A 2 éves OKJ első évében már igen :) Természetesen befejeztem a képzést, a linkedin-en mostanában meg engem keresnek meg, hogy van egy pozíciójuk, nem akarok váltani?
2020. okt. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

De jó! :) Jó, hogy megéri az embernek képeznie magát akkor, megtérül a pénz, idő és energia. Majd én is kipróbálom a Linkedin-t is. Köszi hogy megosztottad ezt velem :)

2020. okt. 19. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!