Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha egy percet se...

Mit tegyek, ha egy percet se bírok tovább a jelenlegi munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Egy korábbi munkahelyemen egy személyiségi zavaros kolléga és az igen monoton munka miatt nem bírtam tovább, fel is mondtam a semmire, amikor már azt hittem, az irodaablakon fogok kiugrani...


Jelenleg az a fő gondom, hogy nem igazán az a munkám, mint amire felvettek. Ezen kívül nem vagyok rendesen bejelentve. Ezen kívül ígértek home office-t, de mégsincs és 2 órát utazom. Ezen kívül káosz, megbecsültség hiánya, nem az én társaságom stb.


Ti is voltatok már ilyen helyzetben?

Fogok tudni a jelenlegi helyzetben váltani?

Adott esetben hogyan ne tűnjek túlképzettnek valahol?


2020. okt. 19. 12:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
87%

Menj fel a profession.hu -ra és nézd meg, hogy vannak-e számodra megfelelő álláslehetőségek. Mi honnan tudjuk?

Ja és lehetőleg most olyat keress, ami közel is van a lakhelyedhez.


Adott esetben hogyan ne tűnjek túlképzettnek valahol?


Ha van diplomád nem írod bele az önéletrajzodba, ha mondjuk takarító állásra jelentkezel.

2020. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
89%
Azért aludj rá még egyet!
2020. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
94%
Mit dolgozol?
2020. okt. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

Most a vírushelyzet miatt, amikor csak a "hivatalos" adatok szerint is vagy 300e munkanélküli van, hacsak nincs egy biztos másik állásod, én nem váltanék csak így. Persze ha van 5-6 hónapnyi tartalékod, akkor igen - de manapság nem tudom a lakosság hány %-nak van ilyen megtakarítása.

Én is azt tanácsolom nézd a Profession és egyéb álláskereső oldalakat, jelentkezz és ha úgy van menj interjúzni is (ezek nem kerülnek semmibe, most meg szinte kivétel nélkül az interjú és online zajlik, szóval kis túlzással akár a mosdóból is megoldható), és ha van egy biztos ajánlatod egy új munkára, akkor mondj fel. Ha nem jelentettek be és nem azt csinálod, amit ők ígértek, akkor neked sem kell igazán tartanod magad az általában 30 napos felmondási időhöz (vagy olyasmit kell tenni, amivel azonnal hatállyal kirúgnak, és meg van oldva). De hangsúlyozom csakis olyan esetben, ahol biztosra van már egy másik állásod, különben - szerintem - öngyilkosság felmondani.

2020. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
82%

A mostani helyed azért ilyen rossz, mert munkanélküliként kényszerhelyzetben voltál, amikor ez adódott. És azért voltál munkanélküli, mert az előző helyeden ostoba módon úgy mondtál föl, hogy nem volt helyette másik.

Most ugyanazt az ostobaságot akarod ismét elkövetni.

Ha lenne önuralmad, akkor nekiállnál keresni, és addig kibírnád itt, amíg nem találsz lényegesen jobbat (persze ideális állás nincs, de azért van jobb és rosszabb). Így tudnál jobb helyre kerülni. De ha megint piti indokok miatt ugranál a sötétbe, akkor megint munkanélküli lennél. Járványhelyzetben, gazdasági visszaesés idején. Aztán majd pár hónap múlva megint elvállalnál már bármilyen ócska munkát, csak legyen fizetésed.

2020. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
82%
Most semmiképp se mondj fel, örülj annak a kis pénznek ami ezzel bejön, az elkövetkezendő 5-6 évben kőkemény munkanélküliség lesz.
2020. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

# 2



Igazából már tavasz óta rühellem a helyet, és amióta visszatértünk az irodába, kifejezetten nagyon rossz. Ugyebár otthonról a rossz légkör is elviselhetőbb.



Tehát erre ötezret aludtam már, nemcsak egyet.



Tudom, kockázatos most váltani, DE itt is bármikor megtehetik, hogy leveszik a munkaidőmet, akár meg is válnak tőlem. A munkaidő levételét korábban már meg is tették egyszer.

2020. okt. 19. 13:28
 8/37 anonim ***** válasza:
94%
Légy bátor és erős!
2020. okt. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

# 5


Azóta már volt másik munkám is.

Ide úgy jöttem, hogy megvolt az előző.

2020. okt. 19. 13:31
 10/37 anonim ***** válasza:
37%

Sehova nem fognak felvenni, teljesen mindegy milyen jó is vagy az adott munkára, jelenleg munkanélküliség van, ez van.


De ha nemzavar hogy ha felmondasz akkor hosszútávon éhen halsz, hát hajrá.

2020. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!