Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel?

The Best Nr.1 kérdése:

Hogyan mondjak fel?

Figyelt kérdés
Idén végeztem a sulival, leérettségiztem. Nem volt alkalmam suli közben letenni a jogsit, ezért úgy döntöttem hogy suli után nekifogok. Tovább tanulásra sem volt megfelelő anyagi hátterem. Kaptam egy munkát, amelyet hogy úgy mondjam a szüleim finoman rámerőltettek: napi szinten felhozták, utalgattak rá hogy jó lenne ott dolgozni. Ezek előtt mi megegyeztünk hogy előbb leteszem a jogsit ,majd ha megvan, keresek munkát majd visszaadom nekik részletekbe a jogsi árát. Na már most a munkát amelyet végzek lassan 2 hónapja egyszerűen nem szeretem, úgy érzem nem nekem való, kollégákkal sem vagyok összhangban egyáltalán. Rosszúl alszok esténként, gyomorgörcsöm van mielőtt indulok és sokszor munka közben is. Erről nem szóltam a szüleimnek, valahogy mindig az volt előttem hogy kell az a jogsi, valahogy kibírom addig. Jogsi árát már kikerestem, de valahogy félek felmondani. Nem akarom azt hallani aztán hetekig, hónapokig hogy otthagytam a munkát "nem szeretsz dolgozni" stb. Persze amint lehet új munka után néznék, meg a jogsi is nagy segítség lenne ebben. Mit tanácsoltok? Fiatal vagyok, talán nehézkesebb hogy megtaláljam a nekem ideális munkát...

2020. okt. 19. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát, aztán ha van valami biztos akkor válts, addig meg bírd ki. Én is utáltam a melómat, hasonlóan éreztem mint te, de a pénz kellett. Végül meló mellett tanultam, szerencsére ahogy végeztem a sulival találtam is új melót és felmondtam, váltottam. De addig nagyon rossz volt amíg ez nem jött össze.
2020. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb legyen egy új munkahely ahová tudsz menni. Ha ez megvan akkor lépj ki, és kezdj dolgozni a másik helyen. Így a szüleid is elfogadják majd a döntésedet. De ha úgy lépsz ki, hogy munkanélküli leszel, akkor onnantól hallgathatod, hogy semmit nem csinálsz, ők tartanak el.
2020. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 hónapja vagy még csak ott, adj időt magadnak! még meg se ismerted se a munkát se a kollégákat igazán. mindig rossz kezdeni, mert bizonytalan vagy, új emberekkel vagy körülvéve, de ha mindenki ilyen lenne, akkor mindenki 2 havonta váltana állást. meg kell szokni, aztán ha úgy se tetszik, lehet másfelé nézni.
2020. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A rossz munkahelyet is meg lehet szokni, ott lehet ragadni, viszont nem biztos, hogy érdemes. Az első munkahelyemmel kapcsolatban nekem is hasonló érzéseim voltak. Az egy gyári operátori munka volt, rosszul fizetett, lélektelen volt és közben teljesíthetetlen elvárásokat támasztottak a dolgozókkal szemben. Sok diplomás is dolgozott ott: "A szakmámban nem találtam munkát, kell a pénz, meg hát nem is olyan rossz ez". Ők még mindig ott dolgoznak, pedig ez már 9 éve történt.

Az életed jó részét a munkahelyeden töltöd, úgyhogy érdemes olyan helyet keresned, ahol jól érzed magad és a munka nem károsítja annyira az egészséged. Sajnos a jó munkahely is idővel pokolivá válhat, így időnként elkerülhetetlen a váltás. Amíg otthon laksz és nincs nagy hiteled, addig van védőhálód, nem nagy tragédia, ha munkanélküli vagy pár hónapig. Viszont tényleg akkor célszerű felmondani, ha már meg van a következő munkahelyed. Érdemes lenne egy célt magad elé tűznöd, hogy mivel szeretnél foglalkozni, és ahhoz kapcsolódó papírokat szerezned.

2020. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress másik munkát, gondold át, mivel foglalkoznál szívesen, mivel a munka a nap jelentős részét teszi ki, ez igenis fontos.

Persze, bele lehet szokni a rossz munkába is, de nem érdemes, belefásulsz, nehezebben lépsz tovább, ha ott ragadsz, és nem fogsz olyan jól teljesíteni sem, mint teljesíthetnél olyan munkában, amit szeretsz csinálni.

Mellesleg a munka lehet eszköz is arra, hogy pénzt gyűjts továbbtanulásra, de akár olyan helyen is elhelyezkedhetsz, ahol tudsz tanulmányi szerződést kötni, ez is lehet előnyös.

Ha nagyon nem szeretsz itt dolgozni, nem muszáj erőltetni, volt, ahol én egy hónapon belül felmondtam, és nem bántam meg. Amúgy sem akartam hosszú távon ott maradni, de még átmenetinek sem volt jó. Szerencsére pont kaptam jobb ajánlatot, így gyorsan tudtam váltani.

Keress másik munkát, gondold át, mit csinálnál szívesen, ha továbbtanulnál, azt is gondold át, hogy mit, és hogy tudsz-e olyan helyre menni dolgozni, ahol van lehetőséged tanulmányi szerződést kötni. Vannak cégek, akik szeretik saját folyamataikra alakítani a leendő alkalmazottaikat, ilyen helyeken van leginkább lehetőség ilyenre, hogy képezni tudd magad a cég kontóján.

Sok sikert, és merj váltani.

2020. okt. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!