Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Újra itt a "Koronavírus:...

Újra itt a "Koronavírus: ismét indul a "maradj otthon" kampány" Mit szóltok? Lesz itt még móka és kacagás!

Figyelt kérdés

Koronavírus: ismét indul a "maradj otthon" kampány


Tessék:


[link]


2020. okt. 19. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

Kár hogy Németországról szól a cikk. Ideje lenne itt is megint bevezetni a tavaszi korlátozásokat.

Meg lehet nézni a különbséget hogy mi volt tavasszal amikor maradjotthon volt, és mi van most, amikor mindenki szarik az egészre.

2020. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Kár hogy Németországról szól a cikk."


óóóóó ha ott van lesz az másutt is. Ha ott van lesz a sógoréknál is és ha ott lesz , lesz nálunk is.

2020. okt. 19. 18:17
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Én az első perctől fogva azt mondom, hogy aránytalanul túl van tolva. Most sem tudok mást mondani. Igaz, engem baromira hidegen hagy. 9000 nm-en vagyunk otthon a párommal, kis fenyves, akácos, kis tó, minden, ami csak kellhet. Karantén esetén legrosszabb esetben is csak a barátaink maradnak le az itt töltött hétvégékről, meg a csemetéinket, vagy a ((még élő) szüleinket látjuk ritkábban.
2020. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
1: Azért szarnak rá, mert tavasszal túl lett dramatizálva a dolog. Ahogy Puzsér Róbert mondta, kvázi be lett ígérve a világvége, ment a pánikkeltés és hisztériafokozás ezerrel, a riogatás, hogy majd jönnek az olaszországihoz hasonló tömeges megbetegedések, az egészségügy az összeomlás szélére kerül és miegyebek. De a világvége elmaradt, és így az emberek persze, hogy már nagy ívben tesznek a dologra, mert úgy gondolják, fölös riogatás volt, és ami most megy, úgyszintén az. Ezt a kialakult álláspontot meg lehet köszönni a 24.-hu-nak, a blikk.hu-nak, a portfolio.hu-nak és a többi hasonszőrű oldalnak, akik március eleje óta folyamatosan riogatnak a clickbaites cikkeikkel.
2020. okt. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
A pánikvásárlást pedig nem értem, ha tavasszal nem omlott össze a civilizáció, de legalábbis az üzletek ellátása, akkor nyilván most sem fog. Bár ezt a részét nem feltétlenül kell elhinni, símán lehet kamu, a hazipatika.com is odatartozik az előbb általam említett oldalakhoz.
2020. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Én részben azért akarok most váltani, mert nálunk csak pár kivételezett csoport maradhatott otthon, a többieknek be kellett járni dolgozni, olyan munkakörökben, amik bárhonnan végezhetők...
2020. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%
6: Nem tart ám örökké a mostani helyzet. Tehát nem túl ésszerű azért váltani, hogy otthonmaradhass a következő pár hónapban. Aztán utána, ha visszaáll a normál helyzet, és a bejárós dolgozás, lehet kiderül, hogy igazából egy ótvar vacak munkahely.
2020. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez csak az egyik problémám, mint írtam is. A szakmámban vannak ennél sokkal jobb cégek is, mint ahol most dolgozok. Ez a cégtulajdonosi csoport nagyon rugalmatlan, csak elméletben támogatják a szakmai fejlődést, gyakorlatilag nem, és a piaci bérekhez képest is lemaradások vannak. Én nem vagyok magam ellensége. A pandémia csak rátett egy lapáttal.
2020. okt. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké, hogy a számok nőnek, de sehol se látszik nagy probléma... Túl van ez hype-olva.


Ugyanakkor magam ellen beszélek, mert rühellek heti 5 napban napi 2 órát utazni és bent poshadni az irodában, a zajban, nyüzsgésben, úgy, hogy egyetemre is járok mellette. A legviccesebb az, amikor ha otthon lennék, elég lenne 15:50-kor lecsuknom a céges laptopot, bejárással viszont 14:50-kor indulnom kell az irodából.

Ja, amúgy nyáron ígértek home office-t.

Nem tudom, mi a gázabb, hogy úgy nincs home office lehetőség, hogy vírus van (bár ez a része kevésbé érdekel, de azért elvben mutathatnának felelősséget, ez a céges értékeknek jót tenne), vagy úgy, hogy ígérték, hogy lesz....


Utolsóhoz hasonlóan én is állást keresek és elég nagy százalékban a heti 10 óra utazás és a zajos irodában poshadás az oka.


Meg persze a szürke foglalkoztatás és az, hogy felvettek szoftverfejlesztőnek, eközben 60% support, 30 % üzemeltetés, a maradék 10%-ban egyszemélyben vagyok architekt, business analyst és kóder. Ja, nem csapatban zajlik a munka, és totál egyedi, elavult rendszeren zajlik a pár százaléknyi fejlesztői munka. Szóval szakmailag egy szakadék ez a hely, amiben épp lefelé zuhanok.



Ja. Nem kkv és nem állami cég.



Ettől függetlenül a koronavírus fel is van fújva meg nem is.

Pl ahol lehet home office, ott legyen, ahol nem, ott szigorú szabályok legyenek betartatva.

Viszont hadd menjek már barátokkal túrázni, ahol egymástól 1 méterre vagyunk a szabad levegőn.



Ja amúgy munkahelyemen kézfogás van, megbeszéléseken maszk nuku egymás mellett, relatív kis tárgyalókban. A hűtő-fűtő rendszer elvileg friss levegőt adna, de tárgyalókban sokszor be sincs kapcsolva, nem is mindegyik ablakos....

2020. okt. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Sziasztok majka vagyok.mindenki maradjon otthon én addig megtartok pár koncertet.köszi sziasztok
2020. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!