Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért futamodok meg a munka elől?

Miért futamodok meg a munka elől?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lassan több mint 1 éve keresek munkát. Főleg azért, mert mikor sikeresen találok egy jó munkát akkor valamiért rám tör a félelem és mikor indulni kellene reggel akkor mindig tovább alszom. Félek a változástól, a folyamatos munkától, új emberek közé kerülök megint. Sajnos ez idő alatt sokszor elkap a depresszió is. Folyton sírnék, egész nap aludnék, még enni se vagyok képes felkelni. Mostanában érzem ennek a terhét, elején még viszonylag jó kis vakációnal tűnt, mert nem kellett gyorsan keresnem munkát, aludhattam egész nap is akár, volt akkor félretett pénzem is. Ma már semmim nincs szinte. Családnak is nehezen van pénze. De valamiért képtelen vagyok elindulni interjúkra és utána megkezdeni a munkás életet. Lassan már feladásnál töprengek, de mindig van valami ami miatt nem kéne. De az agyam vagy a testem nagyon ellustult, hiába csörög az ébresztő, nem hajlandó kikelni az ágyból. Hogyan vegyem rá magam, hogy elinduljak legalább az interjúra? Ezzel is sokkal előrébb lennék. Ennyire elhatalmasodott rajtam valami, ami miatt nem vagyok képes új dolgokba belevágni? Tényleg szeretnék dolgozni már, pénzt szerezni, vásárolni, magamra költeni de valami mindig taszít. Holnaptól lehet hívni fognak munkák, mert jelentkeztem sokra, de félek megint lemondom őket. Mit tegyek, hogy kitörjek ebből a zónából? Már megöl itthon az unalom és már bármit elvállalnék tényleg, csak csináljak valamit.



2020. okt. 21. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Az életed más területén is vannak benned gátak? Pl a barátszerzés, idegen közegbe való beilleszkedés megy? Tudsz önállóan létezni? (pl az menne, hogy teljesen egyedül megtervezel egy külföldi utazást, amire el is tudnál menni egyedül?)


Vannak emberek, akiknek az átlagnál nagyobb nehézséget okoznak ilyenek, aminek semmi köze a lustasághoz. Ennek különböző okai lehetnek, de amellett, hogy rá kell venned magad hogy a félelmeid ellenére belevágj a munkavállalásba, nem ártana felkeresned egy szakembert, aki tud tanácsokat adni hogy ez könnyebb legyen.

Ami a legrosszabb amit tehetsz, hogy a komfortzónádban maradsz, és nem változtatsz.

2020. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek, csak a munka most épp ami gátol.
2020. okt. 21. 17:44
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
A katonaság való neked, ott ember leszel, nem egy senki, depis, lúzer!
2020. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a nagyon bíztató szavakat 3-as...

Amúgy ügyeket intézni szoktam és tudok is gátlások nélkül mint vérvétel, orvoshoz menni, feladni csekkeket stb..ezek gond nélkül mennek. Valamiért a munka taszít jelenleg, de nagyon kéne már dolgoznom. Mi lenne ha minden reggel úgy kelnék fel, mintha épp akkor indulnék interjúra, és ha felöltöztem akkor pl.felszállok egy buszra majd elindulok valahova és úgy teszek mintha épp interjúra mennék, csak közben épp nem de ezel is talán felkészülök az igazira. Csak egy ötlet

2020. okt. 21. 17:48
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
És zabálnivaló miből lesz? A villany ingyen van?
2020. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5.ha nem tudsz segítőkészet írni akkor inkább ne írj...
2020. okt. 21. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Majd ha nem lesz aki etett téged akkor majd mész. Erre nem lehet mit mondani.
2020. okt. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De lehet,csak nem akarsz mert lusta vagy segíteni...egyes érdekes tudott!
2020. okt. 21. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Tulgondolod az egészet az emerek nagy része lehuza másikat ha lehetösége van rá.Erre kel számitani meg felkészülni utána meg menni munkába.És az lesz amire számitotál meg felkészültél.
2020. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
tényleg tulgondolom, de valahogy muszáj elindulnom mert nem jutok sose igy sehova
2020. okt. 21. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!