Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veszélyes fegyver a felmondáss...

Veszélyes fegyver a felmondással zsarolni a céget hogy adjon béremelést? Én nem egy buktát láttam már ebből

Figyelt kérdés

Veszélyes azzal zsarolni a céget hogy vagy ad béremelést de „izibe“ vagy felmondok?


Nem egy embert láttam már ezt elsütni és mindet inkább elengedte a cég, de akkor se adott nekik semmit.

de olyan is van itt nálunk aki vagy 3 éve azzal fenyegetőzött hogy felmond ha nem kap 1 hónapon belül emelést. Nem kapott, azóta eltelt 3 év, és itt van. Segg lett a szájából.


2020. okt. 22. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Veszélyes bizony. Csak annyit mondok, hogy mindenki pótolható.
2020. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Na ja csak az is kérdés az új ember nem kér-e helyből többet mint a régi kérne emelve.

De olyat is láttam már, hogy régi ember kért emelést nem kapott, elment, majd jött az új eleve több bérrel mint amit a régi emelve kapott volna.

És az új semmihez se értett míg a régi kipróbált szaki volt.

Aztán a főnök meg vonyít hogy az új semmihez se ért, és mibe kerül.

Ott volt a régi, azt értett mindenhez de a cég spúr volt neki 5 ft emelést is adni.

Ha én ezt valaha felfogom...

2020. okt. 22. 11:30
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Ezt nem lehet tudni, de egyébként senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki mennyit keres. Ez magánügy. Ez csak a munkáltatóra és az alkalmazottra tartozik.
2020. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Akármivel is fenyegetözni értelmetlen dolog, mert ha a másik egyetért a zsarolással, akkor ö járt toddzul.

Aki felmondással fenyegetözik, az készüljön fel arra, hogy a vezetöség minden gondolkodás nélkül beleegyezik.

Aki ilyen ostoba, attól egy új meber csak jobb lehet.

2020. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ezt úgy kell csinálni, hogy kérek 30% emelést ha nem adják meg akkor megyek ahhoz a céghez aki többet fizet :) de ezt csak akkor érdemes eljátszani ha tényleg van olyan cég aki többet fizet a munkádért
2020. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

"zsarolni"? :) most akkor te valojaban mit képzelsz magadrol? Ki vagy te? Felisten? Mert akkor biztos MEGZSAROLHATSZ bárkit, de …


… ha kenyszer pozicioba szeretned allitani a munkáltatódat, minimum annak a biztonsagabol kell tenned, hogy nem szamitott eredmeny eseten legyen egy menekulo-palya, tehat nem art ha mar van egy letargyalt uj munkalehetoseged.


Szerintem ez a "vagy kulonben elmegyek" szitu olyan gyenge, hogy meg be se fejezned a gondolatot, a portas a nyakadnal fova penderitene ki a fokapun.

2020. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Ezt lehet azért máshogy is. Igen, vannak az ilyen vadparasztok, akik tényleg zsarolással próbálkoznak, és csak a saját érdeküket nézik.

Meg lehet kérni is és kiérdemelni. Mondhatja a melós, hogy szeretne több fizetést kapni, mert úgy érzi, hogy a munkája alapján megérdemelné. Az ilyennek sokkal szívesebben megadják, mint aki zsarolással próbálkozik. Az olyan embertől már csak morális okok miatt is megszabadulnék inkább, aki zsarolni próbál.

2020. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmit meg lehet játszani, ha nincs tétje, és van másik munkahely kilátásban, vagy nem jelent problémát, ha nem lesz munkád.
2020. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet csak az mondjon, akinek nem probléma, ha elküldik. Találnak majd mást. Esetleg észérvekkel alá lehet támasztani, hogy amúgy szereted a munkád, de nem érzed magad anyagilag megbecsülve. aztán vagy bejön vagy nem. De ha valaki így érzi, akkor általában már néz a következő munkahelye után és tesz róla, hogy jobb legyen a sorsa.
2020. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha én lennék a munkáltató, és valaki ilyen stílusban beszélne velem, főleg hogyha még zsarol is, akkor biztos hogy menne a levesbe, de a felmondási ideje alatt annyi munkát kapna, hogy belegebedne. Kíváncsi lennék, hogy hulla fáradtan mennyi ereje lenne bunkózni. Szerintem ez a stílus soha nem vezet sehova teljesen mindegy, hogy kolléga-kolléga, barát-barát, beosztott-főnök, családtag-családtag viszony áll fenn a két ember között.
2020. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!