Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan oldjam meg az álláskere...

Hogyan oldjam meg az álláskeresést munka mellett?

Figyelt kérdés

Túlzás, hogy álláskeresés, mert bármennyire is nem szeretem a mostani helyem, nem kerestem aktívan másik munkát (elsősorban a COVID miatt), de most egy álláslehetőség talált meg engem, anélkül, hogy konkrétan jelentkeztem volna. A héten ki tudtam venni 1 nap szabit, amikor is a több körös kiválasztás első köre volt. Már erre is húzták a szájukat a mostani helyen, ugyanis tavasszal bezárt az iroda 1 hónapra, és akkor kiadták a szabadságaim nagy részét, épp hogy pár napom maradt, de az decemberre fog kelleni szintén kötelező szabi miatt. Viszont a helyzet az, hogy behívtak a második körre, és szeretnék elmenni, de szabit biztosan nem fogok már kapni, főleg ilyen rövid időn belül.

Gondoltam, hogy arra a 1,5-2 órára elkérem magam, aztán később ledolgozom, csak hát nyilván nem akarom mondani, hogy másik meló van kilátásban, amíg az nem biztos.

Ilyenkor mennyire "etikus" kamuzni? Pl, hogy családi okok miatt el kell szaladnom egy rövid időre, vagy hogy orvoshoz kell menni (bár ebben az esetben kérhetnek igazolást). Lehet hogy túlgondolom a dolgot, de elég "lelkis" vagyok, és nehezen veszem rá magam ilyen füllentésekre, aztán meg rosszul érzem magam. Ti mit mondanátok bent, miért akartok elmenni?



2020. okt. 22. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt hogy ügyvédhez kell menni időpontra, vagy okmányirodába csak akkor kaptál időpontot. Egyébként meg ne legyen lelkiismeret furdalásod, pláne ha sz@r hely. Vagy ha ez nem járható út, reggel betelefonálsz hogy megy a hasad, hányingered van, leesett a vérnyomásod stb. Csak van valami bajod amit fel lehet nagyítani.
2020. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit mondj, hogy fontos magánügyben el kell menned - ez igaz is, mégha a munkaadód nem is feltétlen úgy érti, ahogy te.
2020. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer megcsináltam azt (szintén ilyen helyzetben), hogy családi okra hivatkozva kértem másnapra szabit (idős nagypapát kellett bevinni a kórházba egy kivizsgálásra délelőtt, 40 km-re, ami igaz is volt). Az interjúm meg délután 3-kor volt, szóval így meg tudtam oldani azt is.

A vicc az, hogy megkaptam az állást, és amikor felmondtam (nyilván már másnap, hogy ketyegjen a felmondási időm), akkor a főnöknőm elhordott mindenféle szemét jellemtelen alaknak, hogy hazudtam neki, és nincs is beteg nagypapa, hanem interjún voltam.

Már csak sajnálni tudtam a vén szipirtyót, kapja be, úgy voltam vele:DD

2020. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elkértem magam arra a pár órára és utólag ledolgoztam túlórában. Nekem még rosszabb volt a helyzet, mert próbaidős voltam és szabadság szóba sem jöhetett...
2020. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

7 nappal te rendelkezel, azt már elhasználtad? Ha igen, akkor is meg lehet oldani csúsztatással, ha ezt engedik a munkahelyeden.

Őszinte csak akkor legyél, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy nem lesz belőle probléma.

2020. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy valami indokkal elmész és lecsúszod pl ügyintézés címszó alatt) vagy "beteg" leszel, bár ilyenkor jó ha pl szerda és péntek közt van az interjú, mert valószínűleg a doki ki fog írni 1-3 napra. Ha pénteken leszel beteg, akkor mondhatod, hogy a hétvégén rendbe jöttél.

Amúgy tudom milyen szar ez, nekem is muszáj volt ehhez az eszközhöz nyúlni, viszont az a legrosszabb, mikor kitaktikázod az interjúkat, majd a végén nem téged választanak.

2020. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%

magánugyet mondj.

És senki a kollegáid közűl se tudja meg!

Én jártam ugy sajnos h a kollega vhonnan megtudta , nemis tőlem hanem aki ajánlotta a melot.

Persze a fönök fulébe jutott.

Elhordott minden szemétnek sok sok hazugsággal keverve ami miatt a másik helyen nem vettek fel .Isten fizesse vissza neki hogy alámásott.

Persze azóta eljöttem onnan is az akkori munkahelyemről.

Gonosz és rosszindulatú van bőven ,ovatos legyél.

Sosem gondoltam volna róluk ezt, és még pluszba is nem egyszer dolgoztam segítettem a főnöknek is.

Tehát senkiben se bizz

2020. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!