Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapestiek mennyi a nettó...

Budapestiek mennyi a nettó fizetésetek megtudtok élni belőle?

Figyelt kérdés

Mi a végzettséged?

Mennyit dolgozol 1 nap?

Lakhatás kaja, rezsi mennyire jön ki neked?

Mennyit tudsz félretenni?


------


Pár nappal ezelőtt voltam egy állásinterjún egy hatalmas multi milliárdos cégnél és olyan nevetségesen kevés pénzt ajánlottak, hogy majdnem elsírtam magam. Élelmiszeripari technikum végzettséggel.



Budapesten! Bruttó 175.000Ft (nettó 115e) ajánlottak 3 hónapig, se kafatéria se semmi, bármikor kirúghatnak, ha nem illek a csapatba.

Ja és cipekedjek is, 1 műszakba. Aztán ha úgy látják akkor lehet cafatériákkal bruttó 260.000Ft-is de ez már 3-4 műszak. ez olyan 145.000Ft nettó sacra. És ha termelés van akkor hétvégente is be kell járni.


8 órába.



Az ország keleti részén, is megkeresnek ennyit. Kukások ennyit kapnak gyakorlatilag, oda meg nem kell érettségi se technikum és teljesen fel vagyok háborodva.



300-350.000FT (200-250.000nettó)Bruttóba alapból járnia kéne 8 órába szerintem.



2020. okt. 24. 07:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Mi a végzettséged?

Rendszergazda


Mennyit dolgozol 1 nap?

Mikor mennyit. a munkaidő rugalmas. legtöbbször 8 óra de pénteken van mikor 6:30 de ha annyi a munka akkor van hogy 9-10 óra is megvan. Változó


Lakhatás kaja, rezsi mennyire jön ki neked?

A fizetésem jelenleg 230e, ehhez jön negyedéves bónusz ami 60-80e között van, illetve 500e kafatéria amit vendéglátásra kérek.

120e az albérlet + rezsi. A rezsit a barátnőm fizeti (ő még tanul), én meg a lakbért.

Élelmiszert szépkártyával veszek, szóval így a megtakaritásom havonta 100e ft.



Mennyit tudsz félretenni?

fentebb megválaszoltam

2020. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Csak rezsi: kb.35000-40000ft,attól függően,van- az adott hónapban biztisítás.Ez elég drága,7700ft.

Bkv bérlet: 9500ft/hó

Kaja: 40000ft.Üdítő,kávé,energia ital benne van,de étterembe abszolút nem járok.

Dohányzom,ez eléggé megdobja a havi kiadásaimat,nem szépítem,napi egy doboz,le sem írom az árat.

Kozmetikum kb.5000ft/hó,Dm- be járok,tökéletesek a saját márkás termékek.

Gyógyszer úgyszintén havi 5000ft körül,ezt nem számoltam még pontosan.

Fodrászra,kozmetikusra nem költök,főleg,így járvány idején,de 3000ft/ három havonta egy sima hajvágás.

Ruhát,cipőt ajándékba szoktam általában ünnepekre kapni.

Én 160000-170000ft/hóból már megélek,115000ből lehetetlen,főleg albérletben vagy hitellel.

2020. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Lazy Lover ***** válasza:
19%
170 - 180 között kb semmire nem elég a fizuk most le csökkentek a kamu vírus miatt sajnos az árak meg az egekbe
2020. okt. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

750 nettó

Érettségi

~9-10 óra / 5 nap

Ingázok, annak van egy ára, meg rezsi. Összesen 100 alatt van az egész, télen a fűtés miatt több, mondjuk 150.

Nagyon rosszul kezeljük a pénzt, ami maradna elvileg, az mindig elmegy, utazás, finomabb kaja, akármire. Valójában életszivnonalat emelek a családnak.


Viszont tegyük hozzá hogy 8 óra az elvárt, nem kell hétvégézni stb. Önként adom hozzá azt a pluszt, igy kerültem magasabb és magasabb bérsávba. Az elején asszem 120 nettóval indultam. Akik mellettem kezdtek és az "ennyi pénzért nem vagyok hajlandó megszakadni" elven voltak, azok vagy máshol dolgoznak már, vagy sokkal kevesebbért "alattam".

A cég nem túl nagy, de milliárdos forgalmú IT cég.


Persze most lehet azt mondani hogy "ja hát persze, az IT-ban ott lehet keresni". És akkor most legyen itt hogy a 2000es évek elején hasonlóan a legaljáról kezdve 350-400/hó nettót vittem haza ugyanígy alkalmazottként csak épp egy másik terület, köze nincs az informatikához, gyakorlatilag klasszikus kétkezi munka. Ráadásul nem is BP volt. Egyszerűen csak van egy minimum szint ami az elvárás, azt túltolom. Mindig.

2020. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

#4


Hát persze. A kerítés meg kolbászból van.

Ebben az országban minél többet dolgozok, annál biztosabb hogy nem fogsz feljebb jutni. Te legfeljebb csókos vagy.

2020. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%

4es vagyok és a válaszom az 5ösnek szól

Jaja, végigjárni a ranglétrát és plusz időt hozzátenni, az csókos dolog. 😃 cserébe én viszek haza pénzt. Ha meg nem csinálod azt amit én, akkor bármennyire is keseregsz, kevesebb lesz.


Biztos vagyok benne, hogy vannak amúgy csókos emberek, elég csak az ország gázszerelőjére gondolni. De hidd el hogy nem mindenki az, aki jobban keres nálad. A környezetemben 2 ilyen ember is van, akik hasonlóan sok hozzáadott melóval jutottak hasonló helyzetbe, csak más cégeknél. A többség nem, ebben is igazad van, de én azt látom, hogy a többség nem is ad bele mindent abba amit csinál, hanem elpancsol a langyos vízben. Lehet igy is csinálni, csak akkor kár sírni ezen

2020. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%

Basszus, azért soproni szemmel olvasva durva, hogy Pesten ilyen 750 nettóról "csókos álomfizetésként" beszélnek, felénk pedig egy takarító is hazaviszi a félmilliót havonta (13-14. havival), de a többség szakmában dolgozik és inkább 700- 1 000 000 között keres forontra váltva.

Olyan családot pedig nem is ismerek, ahol mindketten alkalmazottak, de egyik sem Ausztriában.


Ha vállalkozik az ember, akkor remek desztináció Pest, mert valóban gazdasági és turisztikai központ, de értelmiségi munkával, alkalmazottként aprópénzt keresni, mint az 1. válaszoló... :/

2020. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Hát persze, 750 nettó.

Természetesen a munkát nem nevezi meg:D

Jól van fiam.

2020. okt. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
Programozó. Na most jobb?
2020. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
Es milyen nyelven nyelvekeny milyen keretrendszert hasznalsz hozzajuk?
2020. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!