Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek szégyelnem kellene...

Szerintetek szégyelnem kellene magam, ingyenélő lennék?

Figyelt kérdés

Nemrég lettem 23 és szégyen vagy sem, még eddig nem dolgoztam sehol.

Most egy esti tagozatos szakmán vagyok, még ez az egy év van belőle.

Nem igazán járok el sehova.

Anyámnak segítek a vállalkozásában amit csak tudok, de ebből egyenlőre még bevétel nincs.

Itthon a házimunkából kiveszem a részem, már amennyire egy panelban akad házimunka.

Itthon ez nem zavar senkit, de én sokat rágódok rajta, hogy nekem nincs keresetem, kicsit ingyenélőnek érzem magam.

Nektek mi a véleményetek?

Vannak más huszonévesek is hasonló helyzetben?



2020. okt. 26. 11:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tanulsz akkor még ez elmegy. Persze ha a szüleidnek nem jelentesz nagy terhet. De az írásodból úgy látom, azért segítesz ahol tudsz. Ha kellemetlenül érzed magad miatta, kereshetsz valami melót, nem rossz azért ha hozzászoksz.
2020. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél már butuska, tanulsz még, és ha otthon senkit nem zavar, akkor te se emészd magad rajta teljesen feleslegesen.

23 évesen én is tanultam még, nem dolgoztam és otthon laktam.

2020. okt. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen - egy egészséges családban - az a dolgod, hogy tanulj, ha nem úgy jöttek ki az évek, hogy esetleg már végeztél.


Persze, nyaranta érdemes ismerkedni a munka világával, de ha édesanyádnak segítesz, azzal ez a pont is abszolválva van.

2020. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak huszonévesek vannak hasonló helyzetben hanem harmincasok is, szerte Európában...ezen ne aggódj.
2020. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek ez nem okoz gondot, akkor szerintem semmi gond. Sőt, ebben a korban teljesen normális, hogy valaki még tanul és nem dolgozik.

Bár, nem tudom, mit jelent pontosan az esti tagozat. Tudnál mellette dolgozni alkalmanként? Szeretnél? Vagy például nyaranta is lehet dolgozni. Csak hogy legyen egy kis saját pénzed.

2020. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
Hát tényleg az vagy, de megteheted.
2020. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Én is 23 éves vagyok és sajnos úgy alakult, hogy még mindig tanulok. Én azért nem szégyellem, mert dolgozom is mellette. Mellesleg tudom, hogy amit tanulok az befektetés, mert vállalkozáshoz kell. Te se szégyelld.


Egyébként volt, hogy egy "értelmiségi" (c kategóriás) beszólt, hogy 23 éves vagy és még mindig tanulsz? Az ilyennel nem kell foglalkozni. Most kell tanulni, nem 50 évesen.

2020. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen sztem még nem gáz, ha még tanulsz -a tanulás arra való, hogy megalapozd a jövődet. Sztem ahol ez megoldható, jó, ha a szülő addig biztosít mindent a gyerekének, amíg tanul. Most, covid idején meg teljesen érthető, ha nem találtál magadnak munkát (persze, jobb lett volna, ha elkezdesz diákmunkázni korábban, de kérdés, hogy milyen órerendjeid voltak, milyen volt az egészséged stb.) meg hogy nem jársz el annyit.
2020. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 évesen kezdek el dolgozni, addig egyetemen tanulok, nappalin. Megtehetem, hogy csak a tanulásra koncentrálok, nem szégyenlem és ingyenélő sem vagyok, hisz rendesen végzem a dolgom. Igényem már van a függetlenedésre, szeretnék saját lábamra állni, nem sokára eljön annak is az ideje.
2020. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

En 29vagyok es meg tanulok estin, es fogok is! Ugyanis most tudom ezt megtenni...eddig nem volt ra lehetosegem az eletben.

Parommal kompromisszum van, ö dolgozik (jol keres) en viszem a haztartast stb. Neki is jo, nekem is.

23 evesen meg boven nem ciki otthon elni es tanulni a mai vilagban. Sok ember el van kesve, nehezebb az elet, mint nagyszuleink koraban, nem veletlen szulnek a nok 30-35evesen manapsag es nem 18-20evesen.

2020. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!