Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ünnepnap dolgozok arra...

Ha ünnepnap dolgozok arra mennyi fizetés jár?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 12 órában dolgozok egy gyárban este 6-tól reggel 6-ig. Vasárnap 0:00-6:00 az már november 1-je lesz. Erre a 6 órár megillet engem valamiféle + pótlék?
2020. okt. 29. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos munkarendben vagy?

Mert arra más szabályozás vonatkozik, mint a "normál" munkarendnél a hétvégi/ünnepnapi pótlékoknál..

2020. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jár bérpótlék, mert nálatok a beosztás szerint nem éjfélkor kezdődik a munka. Így te csak szombaton dolgozol, viszont a 24 órával utánad következő két műszak a teljes 12 órára megkapja a 100%-os bérpótlékot.
2020. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A munkáltató dönti el hogyan csinálja a bérszámfejtést. Vagy a naptári nap szerint (0-24), vagy a beosztás szerint. A második esetben az ünnepnapon kezdőknek jár a bérpótlék.
2020. okt. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Folyamatosban vagyok igen.
2020. okt. 29. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


"A vasárnapi pótlékot az Mt.140.§-a szabályozza. Erre nem jogosult, mivel megszakítás nélküli tevékenység esetén nem jár vasárnapi pótlék vasárnapi munkavégzés esetén. A jogalkotó ebben az üzemmódban ezt nem értékelte különleges körülménynek. A munkaszüneti napi pótlék 100 százalékos mértékben azonban mindenkinek jár. "

2020. okt. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A vasárnapi pótlékot kapjuk, mert a munkahely megadja. A kérdésem ünnepnapra vonatkozott.
2020. okt. 29. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!