Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van ilyen sok embernek...

Rodi91 kérdése:

Miért van ilyen sok embernek a tablóképe az önéletrajzában?

Figyelt kérdés
Épp a beérkezett CV,-ket nézem át, és számomra nevetséges,hogy a tablókép a beszúrt fotó,miközben 10 akár 15 éve érettségizett az illető. Amikor eljön az interjúra meg sem fogom ismerni? :D

2020. okt. 29. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor ne kérjetek képet oszt kész.
2020. okt. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy minek kértek képet? Nem mindegy hogy hogyan néz ki a jelentkező? Csak mert elvileg nem lehet az alapján választani. :)
2020. okt. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk ha már kép kell akkor szerintem is vagy menjenek el fotóshoz (10 perc alatt kész egy igazolványkép és emailben el is küldik) az illető, vagy otthon telefonnal kérjen meg valakit, hogy fényképezzék le világos fal mellett.


Amúgy meg ne kérjetek képet és kész.

2020. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem is az :D Igaz, én érettségi után mentem dolgozni, és közben járok képzésre.


Jó, előnyös kép, felismerhető vagyok (nyilván), és már meg van csinálva. Felesleges lett volna újra elmennem egy fotóshoz.

2020. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem olyan régi az a tablókép akkor nem gáz szerintem de mondjuk 15 éves kép már tényleg gáz. Ettől függetlenül nem kép alapján kéne behívni valakit interjúra. Nekem ez a fényképes önéletrajz dolog sosem tetszett mert esélye sincs annak aki nem dekoratív, az meg hogy hogy végezné a munkáját az le van szarva, lényeg hogy passzoljon a megjelenése.
2020. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert az az egyetlen előnyös képe, és jó benyomást akar kelteni. Egyszerűbb lenne nem kérni fényképet. Nálunk fejlettebb országoknál már be is tiltották a fényképes önéletrajzokat, hogy ne lehessen külső alapján diszkriminálni a jelentkezőket. Itthon is ezt kéne csinálni.
2020. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Mert csak. Nem mindegy hogyan néz ki? Helyben úgyis elkérhetitek a személyijét, amivel igazolni tudja magát.
2020. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

Mert ez magyarország. Sztár önéletrajzra ne itt várjál a szánalmas minimálbérért nem elit "modellek" fognak jelentkezni doktorátussal.

Majd ha felnőnek ahhoz a bérek, hogy takarító juliska és esztergályos dezső is el tud járni két hetente fodrászhoz, ha akar, és cv írás előtt profi fotóshoz, akkor majd megértem, ha ilyesmin csodálkozol.

2020. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!