Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Leépítés van a cégünknél és...

Leépítés van a cégünknél és nagyon stresszelek. Hogyan tudnám ezt megfelelően kezelni?

Figyelt kérdés

Múlt héten már röppentek fel hírek, hogy elérte a cégünket a válság, amit nem értek mivel elég sokat kell túlóráznunk, előtte nap még azt mondták készüljünk fel, hogy ez a negyedév kemény lesz, sok a munka. Erre szerdán közölték, hogy 10% leépítés lesz, jövő héten értesítik az érintett munkavállalókat. Életemben most először van olyan, hogy szeretem a munkahelyemet, minden tekintetben olyan, amire vágytam és szörnyen sajnálnám, ha el kellene mennem. Meg vannak velem elégedve, jól végzem a munkámat, de nem rég volt egy hosszabb táppénzem csonttörés miatt, ami szerintem negatív irányba viszi a helyzetemet. Egy munkatársam, aki egy év alatt 6x volt rövid ideig táppénzen szinte 100%, hogy benne lesz a leépítésben, pedig egyébként ő is kiemelkedő a munkában, de sajnos a táppénzt nagyon is nézik. Mióta kiderült, hogy lehet csak jövő hétig lesz munkám nincs étvágyam, alig alszom és folyamatosan gyomoridegem van. Egyedül élek albérletben, épp egy nehéz időszakon vagyok túl (autóbaleset miatt) és úgy érzem, ha most munkanélküli is leszek azt nem fogom lelkileg bírni. Szerintetek hogyan tudnám kezelni? Munkanélküli segélyre jogosult vagyok, de az kb.semmire sem elég és hiába kezdtem el nézni az állásokat, most alig van hírdetés. Aki esetleg hasonló helyzetben van hogyan próbál pozitív maradni? Baj van velem, hogy ennyire kétségbe estem?

26/L


2020. okt. 30. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Sör, bor, pálinka.
2020. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj racionálisan gondolkodni: azzal, hogy szénné idegeled magadat, SEMMIT nem változtatsz azon, hogy kirúgnak v. sem. Csak magadat teszed tönkre. Take it easy!
2020. okt. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már most keresgesd a melóhelyeket, és ez némi megnyugvást fog adni. Ne aggódj, olyan nincs, hogy még sehogysem volt, mindig lesz valahogy :)
2020. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ugyanakkora eséllyel építenek le akkor is ha stresszelsz és akkor is ha nem. Szerintem nem érdemes rajta előre idegeskedni.


Amúgy milyen cég ez? Milyen terület?

2020. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nincs rá hatásod akkor sem, ha szarrá idegeskedsz. Majd jön az infó, hogy kitettek vagy nem, és akkor kezdesz valamit magaddal.
2020. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!