Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire nehéz most munkát...

Ennyire nehéz most munkát találni?

Figyelt kérdés

Elmúlt egy hétben 22 helyre küldtem a jelentkezésem és egyik helyről sem hivtak fel.

Proffesionalon keresztul jelentkezek. Lehet,hogy nem is mennek el a jelentkezeseim es van valami hiba? Mondjuk a "sikeresen jelentkezett" automatikus uzenetet kapok...de virus elott felhivtak minden ~3. helyrol, most meg semmi.



2020. okt. 31. 08:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg nagyon nagy a túljelentkezés az állásokra. Én ezt tartom leginkább elképzelhetőnek.
2020. okt. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Lazy Lover ***** válasza:
86%
Nagyon nehéz mivel 1 adott állásra többen jelentkeznek mint régen
2020. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Hozzánk múltkor 700-an jelentkeztek egy irodai állásra, pedig mèg nyelvtudást is kértünk. Ennyi önéletrajzot még vègignézni sem tudtunk.
2020. okt. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy olyan helyre küldöd a jelentkezést, ahová a cég szemszögéből nézve nem te vagy a legjobb opció.
2020. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem túl sok a jelentkező. Engem szeptemberben vettek fel egy helyre. De úgy hogy délután négy órakor felkerült az álláshirdetés kb fél órán belül elküldtem az eletrajzom. Este hétkor hívták hogy menjek reggel interjúra.


Amikor beértem konkrétan 150 önéletrajz volt az asztalán. Délután négytől másnap reggelig. Elég durva szerintem.


De végül felvettek aztán. Csak azért ebből is látszik mennyire rövid időn belül milyen sok önéletrajz érkezik egy állásra ezekben az időkben.

2020. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Én szörnyű, szakmailag zsákutca (már ha nevezhető egyáltalán szakmainak) munkahelyről szeretnék eljönni, augusztus óta keresgélek gőzerővel. Érezhetően nagy a túljelentkezés és rosszabb a helyzet, mint tavaly. Sokkal.
2020. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha már úgy érzed hogy kissé szorul a hurok, olyan állásokat is pályázz meg amik nem közvetlenül a szakmádhoz kötődnek vagy sejted hogy nincs rájuk annyi jelentkező
2020. okt. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%
A Profession nagy kaki. Én is eleinte azon adtam be a jelentkezésém, olyan munkakörbe, aminél biztosan tudtam hamar keresni fognak. Másfél hónap után semmi visszajelzés. Aztán beadtam az egyik helyre (amire előtte a Profession-on keresztül is jelentkeztem) a saját oldalukon keresztül, és 3 nap múlva felhívtak. Utána hallottam, hogy semmire való oldal a Profession.
2020. okt. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
Igen, és a munkáltatók most (pont ezért) nagyon magas lovon ülnek. Ha felvesznek is, nagyon nyomott bérért. (És nem tucat irodai munkára, de mondjuk egy mérnöki állásra is, sajnos, amivel pl. egy évvel ezelőtt még simán el lehetett helyezkedni, ha nem felelt meg, jobb munkahelyre váltani sem volt nehéz).
2020. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Azok eddig is jóval magasabb lovon ültek a kelleténél. Rinocérosz bőrük van és nem hajlandoak észrevenni magukat.

Dolgozót motiválni csak normális fizetéssel, megbecsüléssel lehet igazán. Ha erre nem hajlandók, hiába vesznek fel annak helyébe másikat, akiről már minden bört lehúztak, az sem fogja nyakát törni a munkahelyért! Ilyen szánalmas bérek és munkáltatoi hozzáálás, csalások átverések mellett örüljenek, ha valaki egyáltalán bemegy!

2020. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!