Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A külföldi főnök rendszeresen...

A külföldi főnök rendszeresen visszalesi a dolgozókat a kamerán és nem enged pihenni, hol lehet jelenteni?

Figyelt kérdés

2020. nov. 1. 16:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Feljelentés rendőrségen.
2020. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
55%
Továbbra is, legális, hogy néz kamerán, ha nem az öltözőben, wc-ben van a kamera. Ezt nem lehet tovább ragozni. Ahogy az is legális, hogy ha munkaidőben nem dolgozol, azért szól. Az, hogy 17 órát kell dolgozni, az meg a te hibát. Nem azért teheti meg, mert nem ellenőrzik, hanem mert elvállalod. Miért nem mondasz fel, ha már fellépni nem mersz ellene?
2020. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen. Én 12 órában dolgozok, 1 perc szünet sincs enni. Ennyi...
2020. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

Akkor meg miért nem ezt kérdezted? vagy miért nem a Google-t használod?


"Fogalmatok nincs, ..."

Ugyanazok a törvények vonatkoznak rájuk is.


Üdv a Budáról.

2020. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Pihenő idő be nem tartása, 17 óra munka alapból nem legális.A kamera valóban az munkaterületen(mondjuk ez annyira beteg, lopásokra van nem folyamatos ellenőrzésre, ilyen helyen egy percig nem dolgoznék, de megértem aki rá van szorulva hitel/gyerek/rezsi/egyéb társadalmi kényszer miatt)Ez 2:1 a munkavállaló javára elméletileg... csakhogy nem nagyon tartatják be a törvényeket a hatóságok ennyi a történet, szóval ez egy 2:2-es döntetlen.Felmondasz esetleg felvesz a helyedre mást akinek kell a munka...itt is van ilyen albán pék ahol van aki két napot van vagy annyit se..aztán lép le...
2020. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ott rohadjon meg a kamera előtt az ilyen. Biztos van még jó pár szabálytalanság a füle mögött. Ha pénzekkel is szabálytalankodik vagy számlákkal, jelentsd fel azért. A csalásért büntetni fogják, a dolgozókért nem, azok sajnos "értéktelenek" a törvény szerint. Illetve ha öltözöben , mosdóban is kameráz, lehet azért is megbüntetik. Ezért kéne a dolgozóknak összetartani és bejelentei, hogy márpedig most mindenki szünetet tart és enni fog, vagy felmondunk

De én úgy gondolom, nincs az a pénz, amennyirt egyilyen görénynek dolgozék, akkor már inkább koldulok, ennél az sem lehet rosszabb.

2020. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
A munkahelyeden is megillett a képmáshoz fűződő jogod, ezzel kapcsolatban külön papírt kell(ett volna) aláírnod a munkáltatódnál, amiben ezt tudomásul veszed. Az más kérdés, hogy én emiatt aggódnék a legkevésbé, vannak ott súlyosabb gondok is.
2020. nov. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%

Akkor mégegyszer: munkavégzés területén kamarát elhelyezni LEGÁLIS. Munkaidoben nem engedni a pihenést szinten LEGÁLIS. Nincs miért feljelentést tenni. Arról, higy te konkretan idióta vagy, mert ez a kettő zavar, a 17 órás munkaidő nem, sem mi, sem a törvény nem tehet. Mindenütt ugyanezt a választ fogod tenni.

De megegyszer, nem kotelezo ott dolgozni, fel lehet, sőt, fel kellene mondani

2020. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
86%

"munkavégzés területén kamarát elhelyezni LEGÁLIS. Munkaidoben nem engedni a pihenést szinten LEGÁLIS. Nincs miért feljelentést tenni."


Nézz utána a mtk-ban és az adatvédelemnél, a pihenőidő nem biztosítása márpedig illegális, a másikhoz szintén szigorú előírások vonatkoznak és a munkavállaló írásos beleegyezése is kell. Azt én sem értem, miért dolgozna itt bárki egy napnál tovább, ez rabszolgatartás.

2020. nov. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
54%

19!


Munkaidőben nincs pihenés, akkor dolgozni kell. A pihenőidő a munkaidő kívül van, akkor nem dolgozik. Pl 8 órás a munkaidőd, van egy fél órás szüneted, ez a piheni időd. Ha reggel 8kor kezdesz, akkor pl dolgozol 12ig, ez a munkaidő, utána fel 1ig pihenő idő, majd fél 1tol fel 5ig megintcsak munkaidő. Nem bonyolult. 8 és 12, illetve fel 1 és fél 5 között nem pihensz

2020. nov. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!