Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy úgy küldtek el a munkahelyről, hogy a főnök a kirúgásodat a többi dolgozó előtt közölte?

Figyelt kérdés

Velem egyszer, akkor csak úgy melékesen odavetette mellettünk elhaladva. Mondjuk szabálytalan is volt az elküldés módja és a hátralévő időm, legalább később ki bírtam vasalni belőle egyhavi végkielégítést, hogy cserébe ne pereljek.

Más helyen nem velem volt, de volt, hogy leépítés jött, és összehívtak egy találkozót minden dolgozóval és vezetővel, és felolvasták, hogy kik esnek bele a szórásba. Ezt sem tartom helyesnek. A dolgozónak, ha úgy tartja kedve, legyen meg az a joga, hogy egész az utolsó munkanapjáig titkolja a dolgot.

Ez szerintem kimeríti a nyilvános megalázás fogalmát. Ti hogy vagytok vele?



2020. nov. 3. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Munkaügyi bírósághoz érdemes fordulni, egyik eset sem szabályos és igen, ez nyilvános megalázás. A felmondást, kirúgást négyszemközt illik lerendezni. Én ilyenkor elengedném azt az egyhavi bért (tudom, sokaknak az is számít) és perre mennék, szarjanak csak be. Engem pl. a volt munkahelyemen kényszeríteni akartak plusz munkára bér nélkül a felmondásom után és nemet mondtam, tudták, ha tovább csesztetnek, akkor feldobom őket.


Eddig nekem szerencsém volt, ahány helyen dolgoztam, mindig én mondtam fel (lelki terrort alkalmazó főnökség, barom kollégák, nem megfelelő higiénia).

2020. nov. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Szájon is vágtam volna .
2020. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem etikus és nem szabályos de titokban úgysem lehet az ilyen tartani. Nálunk nem publikus ha valakit elküldenek, mégis mindenki olyankor arról sutyorog
2020. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal pert varrnék a nyakukba 5 havi kártérítéssel anyádat alázzad.
2020. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt, még csoportos létszámleépítésnél is egyenként közölték az emberekkel a dolgot. Olyan volt, hogy mindenki előtt egyszercsak biztiőrökkel kísértek ki valakit, meg hogy mire visszament az ember a helyére, már nem tudott belépni a gépébe, egy búcsú e-mail erejéig sem.
2021. ápr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy teljesen felesleges aljas szemétség. Feltételezem, arról szól, hogy a többieket megfélemlítsék ezzel.
2021. szept. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!