Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van jogom letagadni/elhallgatn...

Van jogom letagadni/elhallgatni a legmagasabb iskolai végzettségemet, ha egy szakképzettséget nem igénylő munkára jelentkezem?

Figyelt kérdés

Diplomás vagyok, de nagyon keveset dolgoztam a szakmámban, így releváns tapasztalatom alig van, ezért nem is igazán találok állást.


Az elmúlt éveket olyan munkakörben töltöttem, amit nagyon durván befolyásol a turizmus, ez a jelenlegi járványos helyzetben ugye döglődik. A megélhetésem viszont fizetni kell valamiből, ezért szélsőséges esetben akár azt is bevállalnám, hogy - amíg nem találok mást - elmegyek árufeltöltőnek, vagy akár konyhára is dolgozni. Ha a legmagasabb iskolai végzettségemnek az érettségit jelölöm meg, az munkajogilag kifogásolható? Származhat ebből bármi bajom?



2020. nov. 3. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nalam ez kerdes sem volt amikor elado üzletveznek jelentkeztem pü diplomaval amig nem vesznek fel normalis helyre, hogy addig is dolgozzam.
2020. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

*söt bekamuztam azt is hogy voltam már elado.

Felvettek. Es en lettem nekik az kincs. Havonta duplaztam a bevetelüket. Azota is várnak vissza.

2020. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Ha a legmagasabb iskolai végzettségemnek az érettségit jelölöm meg, az munkajogilag kifogásolható?


Nem a valos adataidat adod meg.


Származhat ebből bármi bajom?


Nem hiszem, bar diplomásként magasabb alapfizetésre vagy jogosult … talan ez a resz santit kicsit. Gondolhatnak arra, hogy azert adod meg a hamis adatokat, hogy kesobb azon problemazz diplomásként miert kaptal kevesebb fizetést.

2020. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgysem derul ki ha senkinek nem beszelsz rola!
2020. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem diplomas munkakörben alkalmaznak vkit nem kötelesek diplomast bert adni

Söt a szakmai minimalbert sem adjàk meg annak akinek pedig van szakmai vegzettsege hozzá, csak a sima minimalbert.

2020. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha rákérdeznek, mit csináltál az alatt a 3+ év alatt érettségi után, mit mondasz?
2020. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem mondod meg nem gond. De az más kérdés hogy kiderülne valószínűleg.


Értem miért kérdezed én ugyanebben a szituban voltam és azért nem vettek fel mert hogy túl képzett vagyok... Aztán szerencsére találtam megfelelőt így megoldódott.

2020. nov. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem, bar diplomásként magasabb alapfizetésre vagy jogosult "


Semmiféle magasabb "alapfizetésre" nem jogosult.

A határ nem ott van, hogy diplomás/nem diplomás, hanem ott, hogy szakképzett/szakképzetlen (már ha a minimálbér/garantált bérminimum kérdésére gondolsz).

2020. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megjártam egy ilyen akcióval, betanított munkára jelentkeztem, önéletrajzból kihagytam, az interjún sem említettem. Aztán első nap egy olyan emberrel találtam magam szembe, akivel korábban egy munkahelyen, de más osztályon dolgoztam, egy kedves megjegyzés tőle, hogy mire is jó a diploma, ha itt köt ki az ember, utána csúnyán néztek rám, és elköszöntek tőlem. Azóta nem hagyom ki, azért jelentkezem valahová, mert dolgoznék ott, ha nem kellek így, akkor ne is fárasszuk egymást, mint később megint egy kínos szitu.
2020. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es! Ez durva, kirugtak ezért? Fu de szánalmasak.
2020. nov. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!