Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen előnyei vannak, ha egy...

Milyen előnyei vannak, ha egy kis és milyen ha egy nagy cégnél dolgozom?

Figyelt kérdés

2020. nov. 7. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

En csak azt az oldalàt látom most hirtelen, hogy amig kis cégnél a munkaköröm kb 5féle területet felölel es mindenhez ertenem kell, oda nagy cégekhez 5 embert vesznek fel es egy embernek csak 1 területe van de kb 3 szor annyit keres es be is jelentik.


Most engem ez ejt gondolkodoba hogy ha váltok is több pénzèrt, de csak 1 területet vinnék az olyan lenne mintha visszafele fejlödnék (mentalistàsban tanultsàgban stb)

2020. nov. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*ilyen feladatokra nagy cégekhez külön embereket vesznek fel
2020. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Kifejtve: jelenleg ram van bizva a könyvelés, berszamfejtés, számlázás, bevételezés, alvállalkozok, szerzödések,szolgàltatásokkal járo pü-i müveletek ellenörzese, feladatok kiadása, hiànyokra valo figyelemfelhivàsok, felszolitok kiküldése, potdijak számlázandok kalkulálása, bevételek alakulásànak nyomon követése, kiadások alapjainak figyelése, kifizetések biztositàsa, arbevetel nyereség meghatározàsa, áfaelörejelzés, csökkentésre javaslatok megküldése es a többi, mig ellenben:


Legutobb a MÁK-nál ajanlottak fel illetmenyszamfejtesi referens munkakört 3 szor ennyiert ahol az lenne a feladatom hogy kiszamoljam ki hány éve milyen munkakörben dolgozik es melyik fiz kategoriaba esik es mikor mehet nyugdijba etc.


Hát szoval..ennél azert többre trtom magam mint hogy összeadjak kivonjak..


Valojaban nem találom a helyem.

2020. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2020. nov. 7. 13:47
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy cég "valószínű" hogy minden hivatalossan megy,de lehet azt se tudod ki a főnök! Egy munkás vagy, a sokból,vagy megbecsülnek vagy nem!

Egy kis cégnél ahol kevesebben vagytok jobban átlátod a munkahelyedet és a munkatársakat,főnököt is ismered! Ha nem vagy ott, lehet észreveszi az egész cég és jobban emberszámba vesznek!

Nekem ez a tapasztalatom, lehet nem mindenhol ilyen!

2020. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy milyen ágazat, mit jelent a kis cég, mit jelent a nagy, állami vagy versenyszféra. Általában minél nagyobb a cég, annál kevesebb dologba kell belefolynod, nem a változatos feladatokat kedvelők barátja, de aki szereti azt, hogy fixen egy (rész)feladatért felel, nem zavarja a monotonitás, annak jó. A fizetés nem mindig több egy nagy cégnél.
2020. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam kis cégnél is, és óriás multinál is. Ha választani lehet, maradok a nagy cégnél.

Kisvállalkozónál dolgozni nem mindig jelenti azt, hogy a legjobb szakértő kerül egy pozícióba, ott inkább a családi viszonyok és az ismerősök döntik ezt el. Így volt nekem kisfőnököm az ügyvezető barátnője, vagy a fia, ugrani kellett nekik mindenféle kis privát segítségre. Kis cégnél nincs HR, és a vezető aki a kiválasztást végzi általában saját szimpátia alapján dönt, vagy a már említett ajánlás alapján. Ha egy jól együttműködő csapatot kell létrehozni, ez általában kevés. Tapasztalat, dolgoztam négy fős cégnél, és mindennaposak voltak az aljaskodások, nyílt üvöltözések, és az ügyvezető soha nem tett semmit, mert szerinte felnőtt embereknek ezt meg kell tudniuk oldani egymás között. Ami igaz is, de hogyan, ha nincsenek világosan kialakított szabályok a kommunikációra, se semmire a cégen belül? Ha semmilyen retorzió nincs, ha aláteszel a kollégádnak, és még ki is derül? Kis cégnél a bejelentéssel, bérezéssel is trükköznek, zsebbe fizetős, minimálbéres megoldásokkal játszanak, illetve ha nagyon elviszik 'családias'-ba a hangulatot, akkor még az is előfordulhat hogy munkaidő után, hétvégén is szívességeket teszel a cégnek, mert a góré nem szégyell a privát számodon hívogatni.

Tudatosan nagyvállalatokat kerestem, ahol van vállalati kultura, kollektív szerződés, ne adj isten szakszervezet, és nem trükköznek a fizetéssel. Mert arra is volt példa a kisvállalkozónál, hogy huszadikán szinte könyörögni kellett a zsebbe ígért fizetésemért, hogy úgy mentem dolgozni, hogy csak üres zsemlére volt pénzem. Hát soha többet.

2020. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a további válaszokat is :)
2020. nov. 7. 15:18
 9/11 anonim ***** válasza:
7-es: +1
2020. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a 7-est én is meg tudom erősíteni, viszont a nagy cégnél is akadhat fejetlenség, főnök szeretője kisfőnök, rossz kommunikáció. Én a közepes méretű cégeket preferálom, akiknél kevésbé monoton a munka, mint a nagyoknál, de van átlátható szabályrendszer, illetve mindenképpen versenyszféra, a közszféra és állami tulajdonú cégek nagy hátránya, hogy fizetések nagyságában inkább az átlag alatt fizetnek, nagyon kötött a bürokrácia, nagyon rugalmatlanok, nagyon lassúak a folyamatok (ismerek ilyen cégnél olyan szoftverfejlesztőt, aki hónapokig nem kapott számítógépet, hogy dolgozni tudjon).
2020. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!