Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gáz ha én nem iszok alkoholt?

Gáz ha én nem iszok alkoholt?

Figyelt kérdés
Vallási okokból nem iszok alkoholt. Ezt elég nehezen tudom elmagyarázni az embereknek, meg nem is szeretek belemenni, mert tudom ez itt nálunk elég szokatlan. Plusz ma már egyre kevesebben vallásosak, azok meg azért nem értik. A lényeg, hogy pénteken lesz egy összejövetel (ha addig nem zárnak be mindent), egy kollégát búcsúztatunk, és 99% hogy lesz alkohol, amivel koccintunk. Mi lenne a jobb megoldás, ha én is koccintok, aztán odaadom a mellettem lévőnek az alkoholt, vagy én kérek magamnak vizet, és azzal koccintok? Szeretném minél feltűnés mentesebben kezelni ezt. Ti mit tennétek? Illetve hogy reagálnátok, ha egy ilyen kollégát látnátok?

2020. nov. 7. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem gáz. Felnőtt embereknek meg kellene értenie ezt. Nekem is van ilyen ismerősöm, aki nem iszik, igaz az okát sose mondta el, de nem is faggattuk soha, elfogadjuk. Ha nem akarsz magyarázkodni, tegyél úgy, mintha beleinnál, aztán hagyd ott valahol a poharad, vagy pár perc múlva menj ki vele a mosdóba és öntsd ki...
2020. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Eddig hogy oldottad meg ezt? Gondolom, nem ez az első ilyen jellegű alkalom életedben.

Én amúgy koccintanék, innék egy-két kortyot, aztán kész. Ha pedig ennyit sem szeretnél, akkor csak koccintasz vagy szólsz, hogy te alkoholmentes italt/vizet/üdítőt stb-t kérsz. Elmondhatod, hogy vallási okokból. Nem kell senkinek semmit “megérteni”, tartsák tiszteletben a kérésed. Egy hívő mohamedánt sem várnának disznósülttel vagy igen? Kulturált társaságban ebből nem kéne, hogy probléma legyen.

2020. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

En vallasos se vagyok, megis az alkohol fogyasztasom max havi 2 sor.

Az alkesz csaladomban en vagyok a fekete barany, de kit erdekel?

2020. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#8 De igen, ez az első ilyen alkalom az életemben. Eddig nem jártam ilyen összejövetelekre, 15-18 éves koromban meg ugyan jártam bulizni, de akkor még ittam alkoholt. 25 éves vagyok egyébként.
2020. nov. 7. 15:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sörből, borból, pezsgőből is létezik 0%-os, alkoholmentes változat. Esetleg előre jelezhetnéd, hogy számodra szerváljanak ilyet.
2020. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, kettesnek szólt, elnyomtam!
2020. nov. 7. 15:51
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sem iszok alkoholt, szimplán mert számomra borzalmas, a nem az nem, koccintok, aztán leteszem a poharat és nem érdekel mi lesz vele
2020. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Egyik munkahelyemen amúgy volt egy muszlim kolléga, aki a céges bulin lazán megivott 4-5 pohár pezsgőt, utána - ahogy mesélte - a másnap jelentős részét vezekléssel és imádkozással töltötte. :)
2020. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hogy én mit tennék? Behazudnám hogy szedek olyan gyógyszert ami ezt nem tűri meg. Ugyanis biztos csomó ilyen van. Szerintem ez fölött lehet a leggyorsabban átsiklani.
2020. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem gond nem kötelező követni a csordàt.
2020. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!