Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyről kirúgnak ha...

Munkahelyről kirúgnak ha próbaidő alatt szabadságot veszek ki?

Figyelt kérdés

Három hónap alatt egyszer kértem 2 napot, meg egyszer 1-et mert balesete volt egyik családtagomnak és felmentem hozzá Pestre kórházba.


Párom kiakadt, hogy nem vagyok normális, ilyenkor meg kell "húzni magam", kussolni és bedolgozni magam, mert ezekkel a szabadságkérésekkel azt a látszatot keltem hogy nem vagyok megbízható. (???!!!)


Felnőtt ember vagyok, a munkáltató is és ha nem lehetett volna akkor nyilván közli, hogy most nem tud kiadni szabadságot.


Tényleg van a háttérben ilyen rosszallás próbaidő alatti szabadság kérésnél?


Nekem ez újdonság, de én szellemi munkát végzek, párom most tanul egyetemen és ezelőtt csak gyári betanított munkát csinált.



2020. nov. 9. 23:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%
Próbaidő alatt n em jár szabadság.
2020. nov. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

# 1


Akkor nekem hogy adhattak? :O


Ezek szerint csak szóbeli próbaidő?

2020. nov. 9. 23:35
 3/25 anonim ***** válasza:
43%
Nem jár szabadság, de gondolom ilyen esetben, mint amit említettél, van bennük emberség. Majd lehet később ledolgozhatod plusz órákkal vagy ilyesmi.
2020. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek adni, 1-es, de adhatnak. Azt neked kell látni, kérdező, hogy ezt természetes módon vagy szájhuzogatva teszik.
2020. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk inkább úgy, hogy nem köteles kiadni, de megteheti.
2020. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak emiatt kirúgni. Nálunk is jó párszor volt már, hogy próbaidős kolléga elment pár nap szabadságra próbaidő alatt. Nem szeretik annyira, de ha probléma lenne nekik, akkor nem engedtek volna el, de annak semmi értelme, hogy elengednek szabadságra, utána meg kirúgnak próbaidő alatt. 🤷‍♂️
2020. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6%
Elengedett de lehet már keresi az utódodat. 3 hónap alatt 3 nap... Nem gyenge. Én 4 év alatt nem kértem még egész napot, max pàr orat
2020. nov. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

# 7


Azért durva lehet neked ennyire rettegni a munkáltatódtól. Ez a kifejezés hogy nem gyenge, ugye arra utal hogy a szabadság nem kivétele az erény.


Nekem azért ebben is más a helyzet. Erre a szakterületre 1 év alatt tudtak velem együtt összekaparni 3 embert, 4-500 jelentkezőből.

2020. nov. 9. 23:45
 9/25 A kérdező kommentje:

# 7


Megértem az egyik hónapról másikra élők rettegését. Az borzasztó lehet, hogy még egy szabadság kivételt is végig kell gondolni ilyen szempontból.

2020. nov. 9. 23:47
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Ez valami hülye urban legend, sosem volt igaz. A mostani munkahelyemen helyből egy kéthetes nyaralással indítottam, semmi probléma nem volt belőle. Egy másik helyen meg még a 3 hónap próbaidő alatt eljöttem, és kifizették az arányosan járó szabadnapjaimat. Vagyis jár a szabadság.
2020. nov. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!