Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jellemző dolog az, hogy a...

Jellemző dolog az, hogy a jelenlegi helyzetet kihasználva valaki covidszerű tüneteket hazudik, csak hogy kiírják táppénzre?

Figyelt kérdés
Végülis adná magát a dolog. Pláne ha van megspórolt pénze, és így a pár hét táppénz nem vágja földhöz anyagilag.

2020. nov. 10. 08:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy az eggyel lentebbi kérdés is táppénzzel kapcsolatos. Azt nem én tettem fel, mielőtt valaki arra gondolna.
2020. nov. 10. 08:17
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem gondolom, hogy emiatt megugrott volna a kamu táppénzesek száma.


Aki akarta, eddig is megoldotta, hogy kiírja az orvos. Aki meg nem trükközött ezzel, az emiatt sem fog.

2020. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2: Arra is gondoltam, hogy valaki azért megy kamu táppénzre, mert parázik, hogy elkapja valakitől a vírust a munkahelyen.
2020. nov. 10. 08:27
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy ilyet személyesen. Lusta volt bemenni dolgozni, ezért eljátszotta a hattyú halálát...
2020. nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem hiszem hogy jellemző lenne, a legtöbben akkor se akarnak táppénzre menni amikor tényleg kéne.

Viszont biztosan létezik ilyen.

2020. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, ez sem jellemző. Az ember most örül, hogy van munkahelye, nem kockáztatja a kirúgást ilyennel.

Meg amúgy most két hétre kiírja az orvos, mire megy vele? Akkor utána ugyanúgy el tudja kapni a munkahelyen. Azt meg nem tudja elintézni, hogy a vírus végéig táppénzre vegyék.


Ez olyan, hogy nálunk pl az óvoda zárva volt 2 hete pár napra, mert több dolgozó covidos lett. Utána amikor újra nyitott, akkor lehetett választani, hogy megy-e a gyerek újra vagy inkább otthon tartjuk? Annak nincs értelme, hogy akkor most x időt nem megy, mert ha újra kezd járni, akkor ugyanúgy el tudja kapni, át tudja adni a betegséget max egy hónappal később. Most akkor vagy megy vagy amíg ez a vírus para van, addig otthon marad. Ilyen, olyan hiányzásokkal el lehet húzni, hogy megfertőződjön az ember, de minek?

Azóta amúgy újra lettek covidos óvónők, így egy csoportnyi gyerek hatósági karanténban van 10 napig.

2020. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
28%
Magyarországon? Simán el lehet ilyet képzelni.
2020. nov. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem, és a környezetemben sem tudok ilyenről. De biztosan van, aki ezt kihasználja, hiszen mindig mindenhol akad egy-két ügyeskedő.

Nekem van még szabadságom, majd azt kiveszem, ha nincs kedvem bejönni :)

2020. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább az a jellemző, hogy sokan, ha valóban betegek, akkor sem mennek el táppénzre, ha nem muszáj, mivel akkor kevesebb pénzt kapnak.
2020. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
PCR tesztről hallottunk-e már?
2020. nov. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!