Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeteken viselnek...

A munkahelyeteken viselnek maszkot a dolgozók?

Figyelt kérdés
Szigorúan csak azok válaszoljanak, akik nem egészségügyi (vagy vendéglátó) szektorban dolgoznak, mert feltételezem, hogy ott evidens, hogy kötelező (de ha mégsem azért azt szintén nyugodtan megírhatjátok), hanem szolgáltatószektorban/termelőszektorban rendes cégnél. Ha lehet minden esetben említséget meg, hogy milyen területen dolgoztok és mit jelöltetek meg. Köszi.

2020. nov. 10. 15:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, szinte mindenki és saját józan megfontolásból
Igen, szinte mindenki, de csak mert kötelezve lettek rá
Csak azok, akik veszélyeztetve érzik magukat.
Az egész cégnél egyedül én hordok, mert... (kommentben kifejtem)
Senki nem hord maszkot, de nem téma a vírus
Senki nem hord maszkot, sőt tele vagyunk vírustagadókkal.
35 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szinte senki nem hord maszkot a szobán belül, csak ha valaki benyit (= mert hátha az igazgatóasszony jön csekkolni)


A mi szobánkban pl. csak rajtam van rendszeresen maszk.

2020. nov. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Telefonos ügyfélszolgálaton dolgozom, a boxokon kívül mindenhol hordani kell a maszkot, be is tartja mindenki. A konyhában csak az étkezés vagy kávéivás idejére lehet levenni, azon kívül tényleg mindenkin van.
2020. nov. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk a közös használatú helyeken (folyosó, konyha, stb.) kötelező lenne, de én vagyok az egyetlen aki hordja.
2020. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

A pároméknál (a boschban) kötelező. Az igazgató elrendelte. Folyamatosan ellenőrzik őket, az orruk alatt sem lehet lehúzva. Ha meglátják, hogy nincs helyesen hordva, akkor elsőnek (talán másodjára is) fegyelmi, harmadikra kirúgás. Volt olyan, akit emiatt bocsátottak el. Napi 3 maszkot biztosítanak a 12 órás műszakra, tehát 4 óránként cserélni is tudják.

(Én egészségügyis vagyok, szóval kötelező is, és hordjuk is. (Viszont nekünk ki van számolva -napi 1-) )

A sógoroméknál is kötelező, és hordják is. (Szintén gyári melós, csak más cégnél)

2020. nov. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor elmegyek gyárba dolgozni szalagmunkásnak, mert nálunk kb. szarnak bele.
2020. nov. 10. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

Katonai alakulat, nem Magyarorszag. Kb 250 ember.

Mindenki hordja, de nem mindig,nem mindenutt vagy nem helyesen.

Mindig levesszuk ahol csak lehet.

2020. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk nem kötelező, és sajnos nagyon kinéznék azt, ha valaki felvenné. Igaz, általában az emberek fele távmunkán van, én is heti 2 napot, valamint csak ketten vagyunk egy nagy szobában (2 asztal üres, egyik kolléga egy éve távmunkázik vidékről, egy másik 2 éve felmondott, és a helye szabad maradt), és rajta kívül csak a főnökömmel megyünk egymás közelébe.
2020. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk ettől a héttől kötelező, de nem mindenki hordja.
2020. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Október végéig kellett bejárni.


Közös területeken hordta mindenki.


Viszont megbeszéléseken nem, akkor se, ha másik tűzszakaszból is voltak ott vagy külsősök is. Akkor se, ha egymás mellett ültünk szorosan.



Ennél a multinál eleve mindenki tojt a vírusra, "csak az igazán idősekre veszélyes".


Van is mára vagy 10 beteg...


Ha tippelnem kell, januártól ismét heti 5 nap irodában poshadás jön.

2020. nov. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Ja meg ha valaki megemlítette, hogy meetingeken jó lenne maszkot viselni, a kézfogásos köszönést jó lenne mellőzni, akkor "negatív" volt és megkapta, hogy nem lehet félelemben élni.



Nem tudom, az ökölpacsi (vagy semmi) kézfogás helyett és az a rohatt maszk miért negatívság.

2020. nov. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!