Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme a magánnyomozói...

Mi értelme a magánnyomozói szakma létezésének?

Figyelt kérdés

Hiszen ha valakiről alapvető adatokat szeretnék megtudni, azt magamtól is összeszedem az internetről stb. Ebben az esetben nincs értelme nyomozót fogadnom.


Viszont ha bizalmas, titkos dolgokat akarok megtudni, azt csak bűncselekmény elkövetésével tudom megtenni.(személyes adatok védelme, iratbetekintési jog megsértése stb.) Ugyanúgy egy magánnyomozó sem adhat ki csak úgy nekem ezekről infókat, ha ezeknek birtokában van.

De ha mégis ez a feladata, akkor azzal, hogy ő hirdeti magát, mint magánnyomozó, ezzel azt is elismeri, hogy illegális dolgokat tesz?


2020. nov. 16. 00:46
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Ez igaz,már abban a világban élünk ahol elég könnyű kideríteni a dolgokat, sajnos vagy nem sajnos.

Ezt már a rendőrök is tudják 😄

2020. nov. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ugye a jobb magánynyomozóknak csak meg vannak azok a kapcsolatai amik gondolom én tudnak neked segíteni.
2020. nov. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A magannyomozot nem arra hasznaljak hogy ki mikor hol szuletett. Leginkabb megfigyelesi celokat tolt be legjobb tudomasom szerint. Ergo felberelheted arra hogy tartsa szemmel a felesegedet/ferjedet, mikor vegez a munkaval, es elmegy e utana megcsalni. Ezzel meg csak nem is tett torvenybe utkozot.
2020. nov. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el, hogy olyan kérdésekre keresel választ, amelyekre nem találsz válaszokat az interneten, a kérdéseid tárgyának főszereplője előtt inkognitóban szeretnél maradni, ugyanakkor bűnügyi nyomozati szervként a rendőrség nem foglalkozik ezekkel, mert nem tartozik a kompetenciájába. Tehetős emberként megengedheted magadnak, hogy igénybe vedd egy magánnyomozó szolgáltatásait, - amelynek hiszed vagy sem, van etikája! Ilyen kérdéssort generálhat például egy környezettanulmány, - amelyből arra kaphatsz például választ, hogy ahová költöznél, milyenek a körülmények. Közbiztonság egy általad jövőben életvitelszerűen használni kívánt helyszín környékén, etnikai összetétel, leendő szomszédok fura szokásai, rád leselkedő kockázati tényezők sora, amelyeket feltárhat egy széles körben végrehajtott környezettanulmány, de választ kaphatsz olyan kérdésekre is, hogy a leendő üzleti partnered hétpróbás zsivány-e vagy érdemes lesz-e komolyan venni. Nem kell okoskodni, minden embernek van olyan flugja, amit védeni, titkolni akar, - főleg ha tehetős. Ahol jelentős pénzek forognak, ott nem valóságtól elrugaszkodott szokás környezettanulmányt végeztetni egy magánnyomozóval. Magánnyomozót fogadni nem olcsó mulatság, éppen ezért a tehetős emberek is alaposan meg szoktak gondolni egy magánnyomozói megbízást. Ezzel együtt vannak olyan élethelyzetek, amikor "bagó" egy ilyen megbízás kifizetése ahhoz képest, amekkorát bukhatna a magbízó egy magánnyomozó megbízása nélkül.
2020. nov. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Fogadok, hogy az ilyenek legtöbb kliense azzal állít be, hogy "megcsal-e a férjem/nejem" ami általában nincs kint a facebook idővonalon.

Meg van egy rakás infó a világon, amihez nehéz a hozzáférés, szóval ha egy felnőtt vagy, akinek minimum napi tizenX órája elmegy a munkájára meg egyéb teendőire, akkor egyszerűbb leperkálni valakinek egy kis pénzt, hogy csinálja meg helyetted a lótifutizást.

2020. nov. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

Nemreg elmentunk tobben kutyat setaltatni egy nagy parkos teruletre. Csak mi voltunk. Eszrevettem egy velunk parhuzamosan halado pasat kb 300 meterre tolunk. Amimor megalltunk ,o is. Amikor mentunk,o is. Ikor visdzafordultunk,o is. Mondtam a tobbieknek,h figyeljek meg,maganynyomozo.

Lealltu k egy parkban ,mer vmit kiejtettem a kezembol es meg akartuk keresni.

A parkban nem volt mas. Erre odajon a foszar tolunk hsllotavolsagba. A mi kutyainktol mindig menekulnek az emberek,meg porazon is. Aztan addig ult az ott levo padon,amig mi kerestuk a kiejtett cuccot. Aztan jott vmi par az aranyos kutyajaval es jatszottak a kutyak. Akkor eltunt a foszer,de visszafele meg lattuk,h kovet.

Aznap be elkuldtem meg indulas elott a pasimnak(elettars) folyamatos helyzetjelzest. Na ilyet se teszek tobbet :D


Masik:

Buliztam egy baratommal. Feltunk egy helyes srac,aki a barataival a kozelunkben volt mar kb 2 oraja. Lokdostek hozzank a sracot. Aztan odamentem hozza,h akar-e tancolni. Aztan a maradek par orat eggyutt tancoltunk. Tapiztam folyamat,de tobb nem volt. Meselte,h magannyomozo es mennyire szereti a munkajat. Aztan emlekszem,mar lattam azon a helyen ugyanugy a kozelunkben. :D Szerintem az is az ellenorzesem miatt volt ott,de ez annyira nem biztos,mint a kutyasetaltatos eset.

Ha az osszes magannyomozo ilyen jo pasi,felolem reggeltol estig kovethetnek ramtapadva.


Pont nezegettem akkor elotte,mennyibe kerulhet vmi jo pasit berelni a netrol,h akar jojjon vele vhova.

2020. nov. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
persze h dolgozik illegalisan. es igen, javareszt a megcsalasos esetek miatt berlik fel oket. de kihaloban van, manapsag mar ez az okjs dolog nem mukodik a gyakorlatban, illetve nincs is igeny ra. aztan meg lehetne ragozni..
2020. nov. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!