Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen területei vannak az...

Milyen területei vannak az informatikának, ami nem teljes munkaidőben monitoros munka, és nőknek is van esélye?

Figyelt kérdés
Mérnök informatika diplomám van, de teljesen szoftveres irányba mentem el, ami jónak tűnt, de most 36 évesen a szememet zavarja az egész napos monitoros munka. Váltani szeretnék, de tanácstalan vagyok, merre tudnék menni. Jó volna továbbképzésre elmenni, de munka mellett erre szűkösek a lehetőségek, az iskolarendszerű nappali képzés semmiképpen sem jöhet szóba.
2020. nov. 16. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Scrum master, project manager esetleg?
2020. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Én is nő vagyok, kikérem magamnak ezt a dedós megkülönböztetést. Ez egy szellemi munkakör, akármilyen nemű alkalmas rá, csak agy kell hozzá, nem fizikum.


Amúgy PM, PO, Scrum, esetleg elkanyarodsz egy hardveresebb irányba, relatíve sok ismerősöm dolgozik villamosmérnökökhöz közeli területen is.

2020. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Ja, amúgy ezt a "nő vagyok" kijelentést én sem értettem, hogy miért fontos. :))
2020. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért írtam bele a kérdésbe, mert nekem sajnos volt tapasztalatom emiatt diszkriminációban, és nem akarok fölösleges köröket futni.
2020. nov. 16. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Menj el hálózatosank. A hardveres részét nem nehéz megtanulni. A tervezés a legfontosabb, amihez ki kell menni terepre, meg kell vizsgálni és majd ott is kell beszerelni. Tehát sok a terepmunka.
2020. nov. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
@5, utána meg ott ül hetekig a gép előtt.
2020. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Szoftveres állást akar, aminél nem kell gép előtt ülni. Ennél többet ne várjon.
2020. nov. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy egyáltalán ne kelljen a gép előtt ülni, csak ne monitor előtt legyen a teljes munkaidő, mert ez sok a szememnek még az óránkénti 10 perc szünettel is.
2020. nov. 16. 13:33
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az eddigi tippeket.
2020. nov. 16. 13:34
 10/10 anonim ***** válasza:
@7, networkös voltam magam is, egész nap a monitor előtt...
2020. nov. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!