Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tudnám megbékíteni a...

Hogy tudnám megbékíteni a sértődött kolléganőmet?

Figyelt kérdés

Kezdő főnök vagyok, soha nem voltam korábban vezető beosztásban. Nemrég ideiglenesen vettem át egy kisebb csapat vezetését, a kolléganőmet már én vettem fel, mint újonc, én is végeztem a betanítását, segítettem mindenben. Kezdettől fogva nagyon szimpatikus volt nekem és úgy éreztem, hogy ez kölcsönös a részéről, barátságos viszony alakult ki köztünk.

Ez volt az "uborkaszezon" ideje alatt. Aztán beindult egy kicsit az élet, egyre több munkánk lett, a fokozódó nyomás alatt nyilván egyre kevesebb időm jutott a beosztottjaim (köztük a kolléganőm) problémáira és lelkileg is összeomlás közeli állapotba kerültem, ez nyilván látszott a megnyilvánulásaimon is. Ezen túl nyilván a beosztottjaim is a szokásosnál több és komolyabb feladatot kaptak, amire nem feltétlenül álltak készen. Ez az időszak most is tart.

A legtöbb beosztottam jól kezelte a helyzetet, de a kolléganőm szemmel láthatóan megsértődött, neheztel rám az elmúlt időszakban. A munkán kívül minimálisra csökkentek a beszélgetéseink, minden ilyen jellegű közeledést elutasít. Másokkal nem viselkedik így.


A következő okai lehetnek a erre:

- Ideiglenesen vettem át a csapat vezetését és nem teljesen önszántamból, így is állok hozzá. Ezen kívül elég régóta vagyok a cégnél és pontosan tudom, hogy milyen akadályok várnak ránk, ennek rendszeresen és őszintén hangot is adok. Sokszor mondták már rám, hogy demotiválóak a negatív megnyilvánulásaim. Mióta felismertem ezt magammal kapcsolatban, igyekszem rajta változtatni.

- Alapvetően nem a legjobb a kommunikációm, és amúgy is férfi kollégákkal való beszédhez vagyok hozzászokva, bár vele sokkal kedvesebb vagyok.

- A kisasszony rendkívül érzékeny, több kollégára hozzám hasonlóan megsértődött már. Amikor még beszélő viszonyban voltunk, azt mondta, hogy nem igazán szokott megbocsátani azoknak, akik őt komolyabban megbántották.

- Észrevettem, hogy nagyon igényli a pozitív visszajelzést és ezzel párhuzamosan van benne egy nagy bizonyítási vágy. Nem biztos, hogy ennek megfelelően viselkedtem vele. Egyébként elégedett vagyok a munkájával.

- Én mindig nyíltan rámutattam a hibákra, amiket elkövetett, főnökeként és mentoraként nyilvánvalóan ez kötelességem. Ezt is nehezményezheti, de korábban ez nem jelentett gondot.

- Az utóbbi időszakban a fokozódó nyomás alatt több ízben képtelen voltam főnökhöz méltóan viselkedni. Többször töketlenkedtem, döntésképtelen voltam bizonyos helyzetekben. Bár ki nem borultam nyilvánosan, de ez még így sem lehetett túl bizalomgerjesztő kívülről nézve.

- Nem jut elég időm a beosztottjaim támogatására, a munkájuk ellenőrzésére.

- Masoknak állítólag azt mondta, hogy nem segítek neki eleget.


A kolléganőmben az érzékeny természetét leszámítva egy igazán értékes embert ismertem meg, ezért bánt, hogy így viselkedik velem.


Mit tehetnék, hogy újra normális, baráti legyen a viszonyunk? Egyáltalán érdemes törnöm magam? Lehetséges ez egy főnök beosztott viszonyban?



2020. nov. 17. 20:47
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Nem biztos, hogy ennek megfelelően viselkedtem vele. "

Kérj elnézést!


"Egyébként elégedett vagyok a munkájával."

Mondd el neki!

2020. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyen egy szupervizorod.
2020. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, a főnök-beosztott viszony általában nem baráti. Persze jó, ha az, de ha tényleg annyira érzékeny, akkor inkább engedd el a barátságot. Persze ha tudod, hogy mivel bántottad meg, és egyetértesz azzal, hogy ez nem volt szép tőled, akkor kérj bocsánatot, de ha csak azért csinálnád, mert különben sértődött marad, akkor ez kiváló játszmázási alap.
2020. nov. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Banna97 ***** válasza:
100%

A #3-masnak teljes mértékben igaza van abban, hogy ez a viszony nem barátságon alapul.

Gondolom ő is tudott a helyzetről amit leírtál, hogy még új volt neked ez a dolog, sok volt a munka, és nyilván még nem tudod, hogy mit hogyan kell úgy mint mondjuk aki már évek óta vezető pozícióban van.

Célszerű esetleg időt és helyet teremtened arra, mikor privátban tudsz vele beszélni, esetleg bocsánatot kérni, és elmondani neki is ezeket a dolgokat.

Ha megértő, akkor nem fogja elutasítani és talán átlendülhettek ezen a dolgon, mivel neki is kellemesebb egy olyan helyen dolgozik, ahol nem érez állandó feszültséget.


Ha előfordul az amit írtál, hogy ő nem az a megbocsátó fajta, akkor viszont engedd el, tartsd meg a megfelelő távolságot és csak a munka érdekében kommunikálj vele.

2020. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Örülj van munkád
2020. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos válaszokat kaptam.

Szupervizorom nem lesz. Bár nem tudom pontosan mi az, de úgy hangzik, mint még egy ember, aki rugdal felülről. Amúgy sincs ilyen pozíció a cégnél, felettem már csak az ügyvezető van.

Mindenképpen beszélni fogok vele. Ha nem jól sül el, akkor elengedem a dolgot. Ha pozitívan veszi, de nem történik érdemi változás, akkor még próbálkozok, de később elengedem.

Egyébként most a munkáját jól végzi, ezzel nincs és nem is lesz gond.

2020. nov. 17. 23:09
 7/8 anonim ***** válasza:
A szupervizor nem főnök. Inkább olyan coach szerű, akinek elmeséled a problémádat, aki lelket önt beléd és elmondja, hogy amikor ő volt ilyen helyzetben, azt hogy oldotta meg. De nem főnök, csak tanácsot ad.
2020. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mond el neki hogy mi tetszik a munkájában. És kérj elnézést azokért a dolgokért amikért érzed hogy kéne.


Emellett azért a főnök beosztott viszony nem feltétlen baráti hangnemű sőt szerintem nem is jó mert így könnyen összemosódnak az érzelmek.

2020. nov. 18. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!