Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem mentem be egy alkalmi...

Ha nem mentem be egy alkalmi munkára és nem szoltam (diakszovetkezet) Akkor egy korábbi munkámból levonhatnak pénzt? ( egy teljesen másik munka) Vagy valamit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2020. nov. 18. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésed mit ír?
2020. nov. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában a szerződésben benne vannak a kötbérezésre vonatkozó szankciók.

Olvasd el mit írtál alá.


Természetesen ha az van benne, hogy x Ft levonás jár ilyen esetben, akkor azt a béredből levonhatják, akkor is, ha azt másik munkán kerested meg. Ha adott hónapban amúgy nem dolgoztál, akkor nincs miből levinni, ilyenkor beállítják a levonást és ha majd később lesz miből levonni, akkor levonják.

2020. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen lévő hajtják, mert a fizudat egyben kapod. Szóval tegyük fel voltál 3 napot gyárban meg kettőt árufeltölteni, meg mentél volna egy napot egy másik helyre attól még ugyanúgy él a levonás. Ahol én voltam minden ilyen húzás - 5000 jah és az se biztos hogy ezek után bárhova is kiküldenek, főleg ha nem szóltál legalább 24 órával előtte, hogy nem tudsz menni. Azért van ez, mert a szövetkezetnek is mínusz, ha nem tudja kiállítani a megrendelt létszámot.

Amúgy benne van a szerződésedben aláírtad belépéskor, ha nem vagy 18 még szülői aláírás is van a papíron, szóval nem mondható, hogy nem tudtál róla, sőt ebből te is kapsz egy példányt. Ha elkeverted a szövetkezet él még mindig van eredeti példány.

2020. nov. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Arra a anpra szinte biztos h nem fogod megkapni.
2020. nov. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!