Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tegeződés nem úgy működik...

A tegeződés nem úgy működik még nagyfőnök-kis alkalmazott viszonylatban is hogy akkor ILLIK, ha arra a másik fél engedélyt adott?

Figyelt kérdés

Alapszabály a tegeződésnél, hogy


- nő ajánlja fel a férfinak

- magas rangú az alacsonyabb rangúnak

- idős a fiatalnak


Na most ha adott egy fiatal (30 alatti) férfi nagyfőnök és egy 60 feletti, a sor végén álló kis női dolgozócska, és a főnök minden kérdezés és beleegyezés nélkül letegezi az (anyja korú) nőt


- akkor az a főnök súlyosan paraszt? Mert eleve ő a fiatalabb, eleve ő a férfi, és a másik nem adott engedélyt a tegezésre( meg se kérdezték, anélkül kapásból letegezték)?


Jól látom?


2020. nov. 19. 08:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem annó az első munkahelyemen azzal indítottak, hogy mi itt ebben a cégben mindenkivel tegeződünk. Ennyike. Plusz egy cégben a CEO rangban mindenki felett áll. Tehát ha ő kiadja, hogy mindenki tegeződik mindenkivel, akkor az illemtanilag rendben van. Senki nem fogja fejben tartani, hogy van egy kekec, akit magázni kellene, mert neki a hangyák azt mondták a fejében.
2020. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Akkor szólj neki Agresszív Kismalac, hogy ne tegezzen. Ennyi.
2020. nov. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben illemszabályok továbbiakban is maradnak, viszont ez emberfüggő és akár egyetlen emberen is elcsúszhat.


Kis érdekesség: nálunk (állami szerv hivatalos rangokkal) szóban tegeződünk, "szia" meg "helló" alapvető tisztelettel, papíron/emailben/telefont felvételekor viszont hivatalos megszólítást és nyelvezetet használunk.

2020. nov. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Már nincs ott a nő, 2 hét után lelépett (nem ezért mondjuk)


én csak magamban jegyzem az emberek értékét... ez a főnök is szép bizonyítványt kapott.

Nem csak tőlem mondjuk.

2020. nov. 19. 08:11
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elmondva, hogy mindenki tegeződik, akkor igen, illetlenség, de azért ne túlozzunk már, nem szardarab. :D


Kérdés nélkül ilyen környezetben amúgy sem szokás letegezni bárkit, a férfi megkérdezhette volna.


Vannak bizonyos magázódós, tegeződős szabályok, de ha két szabály üti egymást, akkor a helyzetnek jobban megfelelőt alkalmazzuk.

2020. nov. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
59%
Szerintem a 21. században már gyakorlatilag az a normális, hogy mindenki tegez mindenkit alapból. Nyilván aki 2 évszazaddal korábban él, annak ez nem normális.
2020. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

Ez a kötelező tegeződés egy viszonylag új, rendkívül prosztó szokás egyes cégeknél, valószínűleg egy olyan eszményített országból átvéve, aminek olyan primitív a nyelve, hogy nem is létezik külön tegeződés és magázódás.

A huszonéves főnök pedig, ha már belecseppent ebbe a "kötelező" helyzetbe, legalább ilyen nagy korkülönbség esetén kezdhetné valahogy úgy, hogy "a cégnél ez a szokás, és remélem, ez nem okoz kellemetlenséget".

2020. nov. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Szerintem a 21. században már gyakorlatilag az a normális, hogy mindenki tegez mindenkit alapból"


Már miért tegeznék én BÁRKIT Is egy munkahelyen? Azt se tegezem akivel 10 éve egy helyen vagyok mert MIÉRT tegezném??


Nem rokon, nem haver, nem szerető nem gyerekem stb


csak egy kényszeres együttlét (munkahely) amely szigorúan 8-16.20h tart, egy perccel előbb és egy perccel se tovább.

Miért tegeznék én bárkit is??

Kik ők nekem? Senkik. Munkatársak. Holnap reggel gondolok egyet felmondok és már semmi közöm hozzájuk.

2020. nov. 19. 08:18
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"FÉRFI EGY UTOLSÓ SZAROS PARASZT!!!



EGY LEGUTOLSÓ SZARDARAB!!"


És ez belefér az illemtanba?

2020. nov. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Holnap reggel gondolok egyet felmondok és már semmi közöm hozzájuk."


Jaj, Bazsika... Aztán hova mennél? :)

2020. nov. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!