Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tegeződés nem úgy működik...

A tegeződés nem úgy működik még nagyfőnök-kis alkalmazott viszonylatban is hogy akkor ILLIK, ha arra a másik fél engedélyt adott?

Figyelt kérdés

Alapszabály a tegeződésnél, hogy


- nő ajánlja fel a férfinak

- magas rangú az alacsonyabb rangúnak

- idős a fiatalnak


Na most ha adott egy fiatal (30 alatti) férfi nagyfőnök és egy 60 feletti, a sor végén álló kis női dolgozócska, és a főnök minden kérdezés és beleegyezés nélkül letegezi az (anyja korú) nőt


- akkor az a főnök súlyosan paraszt? Mert eleve ő a fiatalabb, eleve ő a férfi, és a másik nem adott engedélyt a tegezésre( meg se kérdezték, anélkül kapásból letegezték)?


Jól látom?


2020. nov. 19. 08:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is fura lenne ha beallitana egy cegvezetö hogy "haligali mi a pàlya?" Ne haverkodjanak csak azert, mert en "csicska admin" vagyok hozzá kepest.en is ugy vagyok vele hogy a tisztelet hiànya lenne.

De minket megtisztelnek az illedelmes magatartassal :)

2020. nov. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
így van ! 3 lépés mindig és mindenkivel.
2020. nov. 19. 08:59
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Mert azert egy masik cégvezetövel se bànna igy, hogy lekezeli, egy "szevasz öreg"-gel,hacsak nem vmi spanja.

Ahol stàtuszkérdès a tisztelet az szerintem primitivség.

2020. nov. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Balu-kamu.
2020. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sokadszorra rugózol ezen a kérdésen.

Nem paraszt a főnök.

De mondj fel végre, ha nem tudod ezt feldolgozni

2020. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De parasztsàg, csak egyes primok nem tudnak rola hogy le vannak kezelve amugy.
2020. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Altalaban ez a nagy laza tegezodes a cegeknel hoz magaval egy olyan dolgot h szemelyeskedes..míg a magázódás egyfajta tavolsagot tart ket ember kozott. Tobbek kozott a tisztelet jele is volt regebben. Nekem tapasztalat h a pelenkas koru vezeto faxkalap tegezett mindenkit ebbol kifolyolag ugy is beszelt mindenkivel. Szemelyeskedett olyan dolgokba bele pofazott aminek semmi koze nem volt a munkahoz. Ugy h ovatosan ezzel a nagy lazasaggal. Sajnos sokan visszaélnek vele mind az alkalmazott mind a vezeto. Erre is volt pelda. Es ahogy a kerdezo írja miert kellene bratyizni a munkatársakkal vagy szemelyeskedni kozelebb kerulni? Holnap felallok es ott se vok es eltunnek az eletembol. S ez így van. Persze vannak kivételek de az esetek tobbsegeben senkik akiknek semmi keresnivalojuk a maganeletemben. Leszamitva azt h 3 jó barim is lett egy régebbi cégbol🙂nyilvan szulethetnek baratsagok is de altalaban az esetek tobbsegeben nem ez a jellemző. Igy jobb a 2 lepes tavolsag es azzal jaró tisztelet egymas irant. Egyeb iránt meg minden esetben a nőnek kell kezdemenyezni a tegezodes lehetoseget es nem a pasinak. Ha fonok ha nem, ha fiatalabb ha oregebb.
2020. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki tegezi egymást. Max a főnököt hívjuk úgy hogy ,,főnök" ha hivatalosabbak akarunk lenni
2021. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!