Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mièrt van az,hogy van az...

Mièrt van az,hogy van az egyik ember aki tanult ès tisztviselő ès muszály dupláját keresse mint aki egèsz nap lapátol ès döglik bele a munkába?

Figyelt kérdés

Norvègiábol volt egy dokumentumfilm ahol tiszteletben tartják a kisembert azèrt mert ők vègzik a nehèz munkát,tudva ha ők nem vègzik akkor a tanultak is rákènyszerülnènek elvègezni,így egy vèdőpajzskènt szolgál a kismunkás,ezèrt dukál a tisztelet.

Nálunk a fizetèsüket lefaragják ès az illetèkteleneknek adják a pluszt.



#ember #munkás #Tiszviselő
2020. nov. 21. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. A tanulás egy befektetés. Nem csak átvitt értelemben, hanem úgy is, hogy amíg full tanulsz, addig nem tudsz full dolgozni, tehát ez igazából bevételkiesés a diplomásoknak a kevésbé tanultakkal szemben.

2. Vannak olyan munkák, amik tényleg nehezek, de minden hülye el tudja végezni. Ezek értelemszerűen rosszul fizetett munkák, mert a munkás simán pótolható.

3. Nem szükséges diplomásnak lenni a jó fizetéshez. Egy villanyszerelo is halálra keresheti magát, mert az átlagember alig ért a villanyszereleshez, ezért ő nem pótolható.

2020. nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a pótolhatóságot és a pótolhatatlanságot különböztetik meg.

ami szerint egy lapátoló vagy egy biztonsági őr munkáját szinte bárki el tudja végezni aki fizikailag viszonylag ép,míg a diplomás mérnök munkáját már nem mindenki.

2020. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Rèszben egyetèrtek,rèszben nem.

Pld.Tanulás befektetès.

Kinek fektetett be?

Önmagának,ami nem volt kötelező.Ezèrt megkapja a könnyü munkát,ès kèsz.

A munkája mièrt nulla a kismunkásnak.pld nevel nègy gyermeket ès amikor fáradtan hazaèr annyi boldogsága van,hogy lefekszik.Ès nehogy azok a gyermekek elhagyják az országot,mert akkor ki tèriti meg"a befektetèst".Az az alvás sem boldogság mert a boldogságát elaludja.

"Befektetès"Azèrt,hogy mást a földbedöngöljőn.

Èngem nem èrint mert fèmipari tehnikumot vègeztem 1969-ben ès megmaradtam szerènynek.

De akik a parlamentben a saját fizetèsüket szavazzak, akik oda tettèk azoknak a pènzüket elveszik.

2020. nov. 21. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első körben, mert tudnak helyesen írni. MUSZÁJ, baszki...

Ne gondold, hogy máshol nincs különbség a tanult és a tanulatlan között.

A balkánon vagyunk. Nem mennék bele nagyon, hogy milyen berögzült dolgok vannak ezekben az emberekben. Csak meg kell nézni milyen volt Norvégia és Magyarország XX. százada a munkásosztály szempontjából

2020. nov. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4.Ha te is románul vègezted volna az iskoláidat nem ironizálnál.De azèrt küszöbön.
2020. nov. 21. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol az összefüggés aközött, hogy hány gyereket nevelsz és mennyit ér a munkád?


"Megmaradtam szerénynek" -, nem, te megragadtál ezen a szinten, a technikum után biztos soha egy percet nem tanultál, és most itt nyavalyogsz. Ez van, ezen változtatni már késő, annyit tehetsz, hogy elmeséled az unokáidnak, legalább ők vigyék valamire.


Ha meg nem tetszenek a politikusok, akkor szavazz másra. Vagy menj vissza Romániába.

2020. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt itt semmi irónia.

De nem vagyok biztos benne, hogy ismered a szó jelentését...


#4

2020. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert, amíg tanultunk nem volt bevételünk, csak kiadásunk. A kitartásról nem szeretnék írni, hiszen egyértelmű. Másrészt, ha végeztem melóban, folyamatosan képezhetem magam, hogy piacképes legyek. Tehát, többet költöttem tanulásra mint gondolnád.
2020. nov. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
6.Itt sem hagysz bèkèn?
2020. nov. 21. 23:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1. Alkalmazottként a villanyszerelő sem keresi agyon magát.
2020. nov. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!