Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos óhaj, hogy a volt...

Jogos óhaj, hogy a volt munkahelyem annyira lehetett volna emberséges legalább, hogy ebben a nehéz gazdasági/vírus helyzetben kirúgás helyett közös megegyezéssel mond fel 3 hét próbaidő után?

Figyelt kérdés

Ma rúgtak ki 3 hét munkaviszony után pedig baromi nagy hibát el se követtem csak "nem illettem a munkaközegbe" és nem tudtam felvenni a ritmust. Egy nagy bevételű családi cégről van szó és figyelembe vehették volna legalább, hogy kirúgással soha az életben többet nem lesz munkahelyem, a koronavírus miatti nehéz gazdasági helyzetben pláne nem és lehetett volna annyira emberség bennük, hogy "közös megegyezést" írnak bele a kilépő papírba. Ráadásul egy magát baráti, jó közegű családi cégként hirdeti magát szóval nem kellett volna várni tőlük multikra jellemző hideg profitorientált bürokráciát.


Azzal, hogy 3 hét munkaviszony után kirúgtak, belekerült a tb kiskönyvbe, a kilépő papíromba, hogy alkalmatlan voltam és nem lesz többet cég, aki engem alkalmazna. Külön fájdalom, hogy gazdaságinformatikus diplomával voltam ennél a cégnél, ami középfokú végzettséget igényelt csak, szóval bemocskoltam a cv-met ezzel a semmilyen munkahellyel csak azért, hogy hátha lett volna munkám a vírusválság alatt.



2020. nov. 25. 21:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Sok hülyeséget összehordtál. Nem fogják tudni, hogyan szűnt meg a munkaviszonyod.
2020. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
Óhajthatsz te bármit, a profitorientált szemlélettel szemben ez édes kevés! Olyan világot élünk, ahol a legutolsó utániként jöhet számításba a munkáltató, ha azt vizsgáljuk, hogy ki van tekintettel a személyes érdekeidre. Egy számodra teljesen vadidegen gyökérben több emberség van, mint a munkáltatók többségében. Mindezzel párhuzamban viszont a három hét munkaviszony kevesebb a kevésnél is, - mint bármilyen "alap", amit figyelembe lehetne venni.
2020. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%
Próbaidőn voltál?
2020. nov. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
A TB kiskönyvedbe nem kerül be hogy "kirúgtak" se semmilyen papírodra. Onnantól meg tök mindegy.
2020. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Amikor új munkahelyet keresel, ne említsd meg ezt a próbálkozást, semmit nem fognak látni a papírjaidból.
2020. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem miről beszélsz. 3 hét munkaviszony az próbaidő. Próbaidő alatt akár a munkaadó akár a munkavállaló indoklás nélkül felmondhat. Sehol nem lesz odaírva, hogy miért szűnt meg a munkaviszonyod a próbaidő alatt. Hiszen mint írtam indokolni sem kell. Ha azt hiszed, hogy emiatt soha nem találsz munkát, vagy a végzettségedet, akkor butább vagy mint gondoltam.

Csak megsúgom: Nincs olyan ember a földön akit élete során legalább egyszer nem küldtek el próbaidő alatt vagy utána.

2020. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

"s nem lesz többet cég, aki engem alkalmazna"


és akkor a köv 40 évedet hogy fogod ledolgozni?

2020. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%

"és akkor a köv 40 évedet hogy fogod ledolgozni?"


Sehogy, hiszen innentől mindent rá lehet fogni a szemét köcsög munkáktatóra :D

2020. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
9%

ezt a 3 szót 1 mondatban el is felejtheted-

-magyarország,jogos,emberséges-


ne feledd,hogy mo n tervezetten és szisztematikusan felszámolták a szakszervezeteket.

ami van 1-2 azok fidesz nyellerek.

vagyis semmi és senki nem védi a munkavállalók érdekeit,ezért egy ilyen helyzetet mint ami volt tavasszal meg ami most van,azt azonnal a legszélsőségesebb szemétségekbe fordítják a cégek.

alig van olyan ismerősöm,akit ne jelentett volna át a cége 4 órás foglalkoztatásba,vagy 8órás minimálbérre vagy fizucsökkentés kaptak.

és még ők a szerencsések,mert a többségét csak kirúgják és kész.


am a próbaidő alatti téma valóban nem para amúgy.

2020. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem lesz beírva a felmondás jellege. Ahogy már a többiek leírták.


Keress új állást, senkit nem fog érdekelni.

2020. nov. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!