Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha pszichiáterhez jártam még...

Ha pszichiáterhez jártam még régebben, akkor abból lesz hátrányom a munkavállalást illetően?

Figyelt kérdés
Most egyetemre járok, de ha végzek, akkor emiatt lehet, hogy nem kapok majd munkát?

2020. nov. 27. 10:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Én is jártam, nincs hátrányom belőle. Nem is kötelező bevallanod.


Én abban az esetben vallanám be, ha még fennállna, hogy tudjanak róla.

2020. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem mondom nekik, akkor nem tudják meg? Egyébként a teljesítményekre nincs hatással. A jegyeim se romlottak, amíg oda jártam.
2020. nov. 27. 11:03
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

#2

Magánügyed, senkinek semmi köze hozzá (erről szól az orvosi titoktartás is) de a munkáltatónak meg főleg nem.

A munkáltatónak joga van arra, hogyha nem megfelelő a munkavégzésed, vagy a személyiséged káros a közösségre, akkor felmondjon neked. De hogy a múltban te klausztrofóbiás voltál, vagy nem egyeztél az anyáddal, ahhoz köze nincs.

2020. nov. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Természetesen ezt ne mondd el. Nem is kérdezik meg. Az orvost meg titoktartás kötelezi, ő sem mondja el. Nem tudják meg. Az állásinterjún arra kíváncsiak, vajon jól értelmesen, önállóan, hozzáértéssel végzed majd a rád bízott munkát.
2020. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor jó.
2020. nov. 27. 11:13
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
És honnan tudná meg szerinted? Gondolom nem írtad ki a Facebookra!
2020. nov. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltatókent mondom,hogy semmiféle orvosi infót nem kapunk meg hacsak nem nyomozunk. Ezért van az alkalmassági vizsgálat,hogy a munkakörhöz való alkalmasságot a doktor vizagálja akit szigorú orvos beteg titoktartás köt, ha nincs kikötve a munkakörödhöz akkor nem buktathat meg emiatt,ha pedig elmondja a munkáltatónak akkor te súlyos jogi lépéseket tehetsz ellene.

Hidd el ,ha nem mondod soha senki nem fogja megtudni!

Jelentkezz bátran! Mindenkire ráférne egy kis beszélgetés, néhány súlyos keresztet ott lehetne hagyni a korhaz falai közt.

Amúgy is leginkább szerelmi bánat miatt kerülnek az emberek oda, én is voltam 1 hétig, nem jó emlék,de kellett a továbblépéshez.😕

2020. nov. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

?????


Honnan tudnák meg???

Nem hallottál még orvosi titoktartásról?


De egyébként is... Szeritned egy munkahely honnan nyomozná le???

2020. nov. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%

Állásinterjún ne beszélj róla, ez gondolom, egyértelmű.

Üzemorvosi alkalmasságin nyilatkozni kell arról, hogy nincs eltitkolt betegséged. Ha akkor már nem jársz pszichiáterhez, gyógyultnak vagy nyilvánítva, akkor erről ott sem kell beszélned. Ha akkor még pszi-hez fogsz még járni, akkor viszont ezt el kell mondanod az üzemorvosnak. Akit persze köt az orvosi titoktartás. Vagy így is alkalmasnak talál, vagy nem (és akkor viszont bukod az állást), vagy korlátozással tart alkalmasnak, és akkor leírja, hogy mit nem csinálhatsz. Magáról a betegségedről nem mondhat semmit a cégednek.

2020. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%

"Üzemorvosi alkalmasságin nyilatkozni kell arról, hogy nincs eltitkolt betegséged."


Nem kell nyilatkozni!

Nem államvédelmisnek jelentkezik, vagy az amerikai elnök személyi testőrének, hogy átszőrözzék tetőtől-talpig.

Munkahelyeken azt nézik, hogy lát e, hall e és nem tüdőbeteg e.

Még az sem számít, hogy magas e a vérnyomása, mert az éppen akkor az izgalomtól is lehet magas.

A mentális (lelki) egészsége a legszigorúbban vett magánügye mindenkinek.

2020. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!