Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szervnél tudok feljenel...

Milyen szervnél tudok feljeneltést tenni/utánanézni, hogy egy adott illető feketén dolgozik-e?

Figyelt kérdés
Adott egy meg nem nevezett cég. Ez a cég alapvetően túlárazva ad el silány minőségű termémeket szerte az országban, és ennek a cégnek van egy alkalmazottja, aki legutóbbi tudomásom szerint feketén is dolgozik, ugyanis nem sikerült végzettséget szereznie az adott munkakörben. Az a kérdésem, hogy ilyenkor melyik szervhez érdemes fordulni, hogy nézzenek rá az illetőre?

2020. nov. 29. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy nincs szakképesítése, még nem biztos, hogy feketén dolgozik. Én óvatos lennék a helyedben, mert ha alaptalanul mocskolsz be egy céget, megütheted a bokád.
2020. nov. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
A baratom is vegzettyeg nelkul dolgozik teljesen jogszeruen szerzodessel.
2020. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Látom beírtad a villanyszerelést.

Ha az illető nem szakemberként, végzi a munkát, abból bizony másnak kára lehet.

Münkaügyi felügyeletnél lehet bejelenteni.

2020. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló:

Köszi, igen igen, tisztában vagyok ezzel, többektől hallottam akik találkoztak a termékekkel, hogy drágán adják a vacak cuccot, az illető aki meg felszerelgeti tudomásom szerint nem rendelkezik papírokkal, és mivel nem vagyok teljesen szakmabeli jómagam sem, első sorban csak utána nézetni szeretnék a dolgoknak, mivel kézzel fogható bizonyítékom semmire sincsen (még).


#3. válaszoló:

Köszönöm, utána fogok nézni!

2020. nov. 29. 11:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Van itt némi köd még.

Az adott dolgozónak nem kell szakképzettnek lennie. A cégnél legyen valaki, akinek van szakképzettsége. Az vállal felelősséget a munkáért.

2020. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Villanyszerelonel a cegtulaj vagy vmely dolgozo eleg,ha szakkepesitessel rendelkezik. O vallalja a felelosseget. Teljesen szabalyos.
2020. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miert akarnál valakinek rosszat csinálni? Nincsenek saját gondjaid amikkel foglalkozhatsz?
2021. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a kárpát-medencei vele született aljasság kérdése.
2021. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7 és 8-as:


Biztos te is így gondolodnál, ha az adott cég kárt okozott volna neked? Nem. Tudod egyáltalán, hogy miért kérdeztem ezt? Nem. Akkor?

2021. márc. 31. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért kell rosszat csinálj másnak? Nem férsz el tőle? Éld az életed, végezd a dolgdat, nem kell felcsapj spiclinek
2021. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!