Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nincs koronavírus, el...

Ha nincs koronavírus, el tudnék hotelben helyezkedni recepciósként?

Figyelt kérdés

BGE-n végeztem, habár tudom h semmit sem jelent, spanyolt b2-es szinten beszélem, míg az angolt b2-c1 szinten, németül tanulok jelenleg. Hotel tapasztalatom van valamennyi már.

Lehetséges-e az adott paraméterek mellett ott munkát találni hotelben (ha visszajön a turizmus) és ha igen elég lenne e a fizetés, hogy egyedül fizessek egy szobát.

Esetleg tapasztalatok milyen ott egy átlagos hotelben dolgozni.



2020. nov. 30. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Hát ilyen magas színvonalú, fényűző hotelekben biztos nem kapsz állást, esetleg átlag színvonalúba már van esélyed tekintve a nyelvtudásodra és tapasztalatodra.


Bár szerintem ha újraindul a turizmus, nagy lesz a verseny ezekért a munkákért és lehet inkább annak adják oda az állást akinek papírja is van róla, hogy ért hozzá.

2020. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7%
De van koronavírus, azaz az egész kérdés értelmét veszti. Ha nagyanyámnak töke lenne, akkor két nagyapám lenne? Tanulj meg értelmesen fogalmazni!
2020. nov. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Már miért ne tudnál?

Az első full hülyeséget beszél.

2020. nov. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#1: "inkább annak adják oda az állást akinek papírja is van róla, hogy ért hozzá."

Mert a kérdezőnek nincs papírja róla? Diplomája van, 2 nyelven beszél, és valamennyi tapasztalattal is rendelkezik. Mégis milyen papírral kéne még igazolnia hogy ért a szakmához? Miért kell ennyire rosszindulatúnak lenni ezen az oldalon?

2020. nov. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 Bocs, nem tudtam, hogy milyen fajta diplomája van. Rövidítéseket nem ismerem.

Akkor ez esetben viszont jó esélyeid lesznek kérdező. Minden adottságod megvan, hogy elsőként fel vegyenek ilyen helyekre.

2020. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

#5: Ha valamit nem tudsz akkor minek okoskodsz rosszindulatúan? Komolyan ez érthetetlen számomra.

Fogalmad nincs a témáról, de elveszed a kérdező kedvèt.

2020. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6 De bozzos voltam benne, hogy a BGE nem ilyen terület, így határozottan írtam.


Utólag kiderült, hogy rosszul ismertem, elnézést is kértem, van ilyen...

2020. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztos*
2020. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen BGE turizmus-vendéglátáson végeztem. Régi vágyam, hogy Spanyolországba élhessek
2020. nov. 30. 10:10
 10/13 anonim ***** válasza:

A spanyol itthon annyira nem nagyon megy, de az erős angol és német nyelvtudással már van esély, meg ahogy írtad tapasztalatod is van.

Ha kint szeretnéd csinálni, akkor erős választékos spanyol, angol, német jó kombó az üdülőhelyeken. Bár ha hosszútávol ilyen terveid vannak, akkor nem árt az ottani turisztikai jogszabályokkal és rendszerekkel megismerkedni.

Az itthoni bérből kérdéses, hogy hol mit tudsz megfizetni, mert egy sima recis nem az az agyonfizetett munkakör, de nagyobb hotelekben ahol ott is rétegződés van, az ilyen jellegű poziknál érdemes magasabbra célozni, vagy legalább is azt kitűzni célként, amihez a recepció csak egy lépcsőfok.

Vidéki megyekszékhelyen egy belvárosi hotelben szerintem ha nettó 200 megvan akkor már örülnek, esetleg kint az üdülő részen a 4*-osba lehet valamivel több. Itt egy szoba kijön belőle, akár egy kisebb lakás is, de félretenni, előrelépni nemigen lehet.

2020. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!