Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden nagyobb multi cég HR...

Minden nagyobb multi cég HR osztályán ugyanazok a feladatok, munkafolyamatok nagyjából?

Figyelt kérdés

Tehát ez olyan "szakma", amit ha betanul az ember valahol, akkor már egy másik helyen, azonos munkakörben nem kell 0-ról indulni?


Kimondottan most arra a részre gondolok, akik az interjút csinálják, adminisztrálják az új és a távozó dolgozókat, intézik a papírmunkát, szabadságukat stb.


2020. dec. 1. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha SSC típusú multikra gondolsz akkor elég hasonlók a folyamatok mindenhol. Viszont minél nagyobb a multi, annál kisebb a feladatkör és sokkal kevesebbet tanul az ember, mint pl. egy kisebb cégnél ahol olyan dolgokkal is foglalkozik és olyan dolgokra is rálát az ember, mint nagy multinál sose.
2020. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért van idézőjelben, hogy szakma? Jobb helyeken emberi erőforrás tanácsadó vagy szervezet és munkapszichológus diplomát várnak a pozíció mellé. Más helyeken az ex-ingatlanos marikát is felveszik.


Egyébként nálunk nem csak a kiválasztás és az adminisztráció a feladatuk. A csapatépítőket, a munkavállalói elégedettséggel kapcsolatos felméréseket, a munkakörnyezettel kapcsolatos fejlesztéseket is ők végzik. Tény, a legtöbb helyen csak szakmai tudás nélkül válogatnak önéletrajzokat, de azért van ilyen is.

2020. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azért tettem idézőjelbe, mert tudom, hogy sokan el kezdtek volna kötekedni, hogy a HR nem csak egy dologgal foglalkozik, hanem annak is vannak részterületei stb. Így ezzel próbáltam nekik is eleget tenni.

2020. dec. 1. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Remélem én is hamarosan megtudom, mert nemrég jelentkeztem az Emberi erőforrás tanácsadó mesterképzésre. Tudom nem ez volt a kérdés, bocsi érte, csak idetévedtem.
2020. dec. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!