Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan dühösek rám a kolégáim...

Jogosan dühösek rám a kolégáim, ha az eltávozásomról jó előre szóltam?

Figyelt kérdés

Home office-ban dolgozom. Egy teljes hónappal az "eltávozásom" előtt szóltam, hogy november második felében egy hétig nem tudok lenni: képzésen leszek (magán jellegű), ez sajnos halaszthatatlan és nem tehető át máshova. Ahogy közeledett az idő és láttam, hogy a meló csak felpörög és megint nem leszünk kész pár ráérős ember miatt határidőre semmivel, direkt több ízben jeleztem, hogy velem ne számoljanak, mert semmiképpen nem tudok lenni. Azért is emeltem ezt ki, mert a másik ember programjába való belesz*rás, hétvégéztetés sajnos nagyon jellemző lett különösen most home office alatt :).

Annak rendje és módja szerint igazam lett, nem lettünk kész, persze hívogattak ezerrel meg hagytak kb. ugyanennyi emailt, hogy hol vagyok... Egy figyelmeztetés is jött főnitől, hogy legközelebbi ilyennél komoly levonással számolhatok és ezt vegyem első és utolsó figyelmeztetésnek.

Ilyen helyzetben hogy reagálnátok? Lehet ezt szépen, mert úgy érzem szétrobbanok?



2020. dec. 1. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Azt reagálnám, hogy előre szóltam. A főnök tehet egy szívességet és végezheti a dolgát. Ergo legyen tisztában, ha többször el lett mondva, hogy akkor, attól-addig nem leszek, nem hirtelen a semmiből jött, akkor magát figyelmeztesse, hogy ne menjen ki az információ a fejéből.
2020. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Az a helyzet, ha egy csapat nem végez határidőre a feladattalmunkaidőn belül, az baromira nem érdekli a vezetőséget. Ők eredményeket akarnak, hogy hogyan éritek el, az nem érdekli őket.

Hiddel,a lébecolók iskaptak sürgető hívásokat, téged azért emeltek ki, mert nem érnek el.


Főnöködnek jelezted, hogy te az oktatás alatt elérhetetlen leszel vagy csak a kollégákat legyezgetted ezzel?

2020. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De hát ilyenkor nem szabadságot veszel ki? Azt egy hónappal ezelőtt jóvá kellett volna hagyatni, írják ki, és akkor most senki semmit nem tehet szóvá.
2020. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy hétig nem tudsz lenni, az számomra is szabadságra menést jelent. Ami - ha időben jóvá van hagyva (Mt. szerint talán 15 nappal elöbb, a céges policy ettől eltérhet), akkor nyugodtan engedd el a füled mellett a szemrehányást.


Az, ha nem kértél szabit, csak simán home office - ban dolgozol, de a képzésed miatt túlóra nem fér bele, az megint más kérdés: erről is írásban kellett volna tájékoztatni a vezetőt, hogy ennek megfelelően ossza el a feladatokat a kérdéses időszakra.

2020. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kötelező képzésem volt novemberben, vizsgával, ha nem végzem el, és a cég kap egy ellenőrzést, repül is a birság, 3 napot vett igénybe, ezt előre egyeztettük a főnökömmel is, home officeban voltam emiatt, mivel tantermi oktatás esetén sem lennék bent az irodában. A kollégák felé is kommunikálva lett, hogy abban a pár napban a képzést csinálom. Mindenki próbálta húzni az időt, és minél jobban kitolni a képzési időpontot, de az mindenkit meggyőzött végül, hogy ez egy jogszabályban előírt képzés, úgyhogy azokban a napokban végül nem zavartak.

Magánjellegű képzés esetén fizetett vagy fizetés nélküli szabadsággal szokták megoldani, esetleg munkaidő módosítással, vagy ha megoldható, akkor túlórákkal csúsztatva. Egy ismerősöm pl. a szakdolgozatának a befejezéséhez fizetés nélküli szabadságra ment.

2020. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vettél ki szabit, vagy csak közölted, hogy nem érsz rá melózni?
2020. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én jeleztem a HR-esnek, hogy nem leszek elérhető. Szabim hivatalos formában nincs, mert még katázom, ameddig lehet. Ő azt mondta, hogy megértette, rögzítette.

A csapat olyan sajnos, hogy az ilyesmi közlendők nem mennek át rajtuk. Szabi alatt is köztudott, hogy simán felhívnak embereket, hogy gyorsan kéne pár "apróság".

2020. dec. 1. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor nem normál alkalmazottjuk vagy, hanem vállalkozóként dolgozol nekik.
2020. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!