Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy vendéglátóipari egység...

Ha egy vendéglátóipari egység úgy dönt, hogy lázadásból csak azért is kinyit a tiltás ellenére, és egy dolgozó ebben nem kíván részt venni, akkor ezért kirúghatják?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Bár igaz, ahol én élek (Hollandia) sok étterem összefogva pedzegetni kezdett ilyesmit, hogy márpedig ők január közepén kinyitnak, nem érdekli őket a büntetés. Ahol én dolgozom, arról a helyről nem tudok, hogy részt venne ebben. De tényleg mi van akkor, ha mondjuk ez megtörténik egy sok alkalmazottas helyen, és mondjuk akárcsak egyvalaki közli, hogy ebben nem vesz részt? Lehet ebből baja?

2020. dec. 2. 09:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ki. De jobb is, ha nem dolgozik ilyen helyen.
2020. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

Mi van,ha onkiszolgalora csinaljak meg es nincs ott a szemelyzet.

Mindenki szed maganak es becsuletkassza alapon fizet. Elore vagy utana.


Otthon elozo nap leadod,mit ennel. Hany korulre legyen kesz. Ejjel megcsinaljak es elteszik. Te odamesz es kiveszed. Elotte bankszamlara utalod az arat vagy kp-ben bedobod boritekban a ladajukba elozo nap.


Akar koszaras szekrenybe is lehetne tenni az adagokat.


Teljesen elzarni a szemelyzetet az ugyfeltol.

Bar a kiszolgalas egy fontos resze ennek. A mosoly szemkontakt elobeszed.

Az egesz virushiszteria a gazdasagi tonkretetelrol szol,h a hatterhatalom felvasarolja az ettermet az illetonek.

2020. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2: Elvitelre most is sok étterem nyitva tart. Nem erről szól a kérdésem. Hanem hogy ha egy hely úgy dönt, hogy ők x dátumtól kinyitnak rendesen, ottfogyasztós kiszolgálásra, kvázi tüntetésként.
2020. dec. 2. 11:25
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván kirúghatják. Az más kérdés, hogy utána munkaügyi pert indíthat a dolgozó.
2020. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Ezt nem tudom, de én ha ez lenne, benne lennék!! Egyszer fel kell lépni ezek ellen, ébredjetek fel emberek, a világ ugyan úgy a miénk is, nem csak a nagyoké! Nagyon jól teszik, ezt kellene mindenkinek tennie, sok lúd disznót győz! Ez a mi életünk, most kell cselekedni.
2020. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5: Ha az ország összes étterme ezt tenné, talán én is részt vennék, mert mindegyiket csak nem büntethetik meg. Na de így, hogy csak a kb. 40%-uk, nem igazán éri meg egy esetleges nagy összegű bírság. Ha azt hallanám, hogy mindegyikük ki tervez nyitni január közepén, talán átgondolnám.
2020. dec. 13. 05:35
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ha mindenki kinyit, mert éhen hal ha nem, akkor az polgári. Engedetlenség. Stop. Nem kell egyet érteni a kormánnyal. Azért vannak, hogy nekünk jó legyen. Ha. Ez a jó, akkor ez lesz.
2021. jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Kései Sirató ***** válasza:
53%
AZ ilyen alkalmazott buta, hisz ő érte is vállalja a tulaj, h kinyit, mert egyébként nem tudja kifizetni a bérét.
2021. febr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8: Én itt speciel elvagyok a segélyen, amíg nem engedélyezik a dolgot. Valahogy nem lenne kedvem egy többezer eurós bírsághoz. Mert nyilván nem csak a tulajt büntetnék meg.
2021. febr. 2. 06:53
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

"AZ ilyen alkalmazott buta, hisz ő érte is vállalja a tulaj, h kinyit, mert egyébként nem tudja kifizetni a bérét."

Inkább az ilyen vállalkozó buta, mert ha megbüntetik (és miért ne büntetnék meg?), akkor nem csak az alkalmazott bérét nem fogja tudni kifizetni, hanem mást se...

2021. febr. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!