Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki nem dohányzik miért nem...

Aki nem dohányzik miért nem mehet extra szünetre egyes munkahelyeken?

Figyelt kérdés

Mikor mondtam hogy akkor én is kimennék időnként, erre kérdezik hogy miért te is dohányzol?


Mondom nem. Ja hát akkor nem mehetsz.



2020. dec. 6. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Jajj istenem.. Örüljél hogy egészséges vagy. A dohányosok hamarabb halnak meg, nekik kevesebb az idejük, ezért több szünet jár. Te meg megeled majd a nyugdijas kort és lesz idod szunetelni. Vagy milyen választ vársz? Ennyi a legnagyobb problémád az életben? Hogy nincs extra szunet? ~3 perc egy cigi... Jézusom
2020. dec. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A főszabály szerint a 6 órát meghaladó munkavégzés esetén 20 perc munkaközi szünet illeti meg a munkavállalót, 9 órát meghaladó esetben pedig 45 perc, ami mindenkire egyenlően vonatkozik, tehát a dohányzó munkavállalók rendelkezésére is csak ennyi idő áll.
2020. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
80%

@1. válaszoló

Vagy mivel nyugodtabbak, mert szünetet tartanak lehet, hogy nem. :D Léteznek helyek Mo.-on és külföldön is, ahol azt az időt pluszban kell dolgozni nekik. Egyébként nálunk sokan kb. napi 1 órát "lógnak" így.

2020. dec. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
1es. Mert a dohányosok nem tehetnek róla hogy kevesebb ideig élnek. Még is szünet. Fog fel igy.
2020. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Oh, nálunk boldogan megoldják a nyomkorászással. 😂 Csak azt kevesebben látják, mert nem kell vennie a kabátját és lemennie a kijelölt területre. (Hozzáteszem, én nem vagyok dohányos).
2020. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is sokszor elgondolkoztam és zavar is, hogy nem igazságos. Volt egy munkahelyem, ahol jóban voltam a közvetlen főnökömmel, ő sem dohányzott és mi kitaláltuk, hogy mi is ugyanannyi szüntetet fogunk tartani, mint a dohányos kollégák. Amíg a többiek cigiztek, a nem dohányosoknak is járt egy kis kávé, egy kis beszélgetés, egy kis játék a telefonon. :)
2020. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
86%

Igen, 6 óra után 20 perc szünet jár, de vannak akiket ez nem nagyon érdekel.

Többször is voltam diákmunkán egy cégnél,recepción. Hát túlzás nélkül, volt egy társaság, naponta 4-5x mentek le cigizgetni, kávézgatni, volt amikor 1 óra (!!!) után mentek vissza dolgozni. A főnököt hidegen hagyta, más meg a lelkét kidolgozza, elég igazságtalan...

2020. dec. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Én azt mondtam dohányzok, ennyi. Aztán kérdezték néha, hogy miért nem látlak kint? - leakarok szokni, csak nem sikerül:)
2020. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

OFF: "Mert a dohányosok nem tehetnek róla hogy kevesebb ideig élnek." Jó vicc. Dehogynem tehetnek róla!

ON: Mi néhány munkatársammal elvonulunk annyi időre a konyhába kávézni, beszélgetni, míg a többiek cigiznek. A főnök egyszer megkérdezte, hogy mit csinálunk, mondtuk, hogy cigiszünetet tartunk, nem szólt rá semmit.

2020. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

istenem még mindig vannak akik ezen pattognak...

A szánalmasabb része az ,hogy vannak droidok akiknek fáj a cigi szünet.dohányozni nem egyedül megy általában az ember...

Pl én kimegyek cigizni egyet és szolok...és van ,hogy nem dohányos is velem tart..és senki se szól rá ,hogy hééé te nem dohányzol neked nem jár...és a dohányosokat se halottam még ,hogy hééé te nem dohányzó nem látjuk itt szívessen a fajtádat-e!

+Mikor bagó közben is lehet dolgozni.

Kész vagy egy adott feladattal kimész megbeszélni a feletesedel a nap további részét mit merre ,hogy stb.Régen úgy tudom nem volt cigi szünet de nem is kellet kimenni kijelölt helyre.

Ez lógás???A legnagyobb lógás szerintem az mikor valaki ezeket a perceket számolgatja és frusztrálja az embereket ahelyet,hogy valami hasznosat csinálna.

Az valahogy meg senkit nem bánt ,hogy a monitor előtt ülő embereknek elvileg óránként 15p szünet jár.(voltam olyan helyen ahol szabályosan még mérték is és kizavartak szünetre.)

2020. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!