Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért rabolják az ember...

Miért rabolják az ember idejét olyan állásinterjúval, ahol a bérigényemet nem tudják teljesíteni?

Figyelt kérdés

Az egyértelmű, hogy a cégek részéről nem dívik közzétenni az adott pozícióra szánt bért, ám ők kérik a jelentkező bérigényét. Ugyanakkor nem értem, hogyha megadom mennyit szeretnék kapni (min., max. sávot), és nekik ez bármi okból nem felel meg, sőt a közelébe sem ér az ajánlatuk, akkor mégis miért rabolják az ember idejét? Persze, nyilván belefuthatnak olyanba, aki már a küszöböt rágja és jobb hívján elvállalja, de utána meg csodálkoznak, hogy nagy a fluktuáció.

Épp belefutottam egy hasonlóba: van munkám, ám megtetszett egy állás és gondoltam megpróbálom. Megvolt a COVID online interjú, ahol terelték a HR-rel kapcsolatos kérdéseket, majd a személyes interjú elején közölték, hogy egyébként túl magas a bérigényem alsó sávja is, de "nagyon jó bércsomagjuk van" és összességében ezekkel kiegészítve talán kijönne egy megközelítő összeg. Mivel felsorolt egy rakás béren kívüli juttatást (nyugdíjtakarék, eü biztosítás, szép kártya, bölcsödei szolgáltatás - nincs gyerekem, stb.) belegondoltam, hogyha ezt mind beleérti, mégis mekkora összegre gondol maradékként, mint bruttó alapbér. Ám hiába kérdeztem rá, még ekkor sem mondtak konkrét összeget, pedig ha már ezért berángattak, közölhették volna.

Most a COVID miatt ekkora túlkínálat lenne a munkavállalókból? Ennek a cégnek pont nem olyan a tevékenysége, amit érint a járvány, így az alacsony költségvetésüket sem értem.


2020. dec. 11. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Próbálkoznak. Szánalmas amúgy.
2020. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ezekről a béren kívüli baromságokról csak annyit, hogy sok helyen próbaidő vagy felmondási idő alatt nem jár cafetéria, csak ezt elfelejtik interjún közölni. Van olyan is, hogy a munkáltató önkényesen megváltoztatja a tartalmát vagy úgy dönthet, hogy nem adja, és csak akkor lehetsz biztos benne, hogy mi az adott cégnél (éppen akkor) a helyzet, ha a bérigényed közlése előtt átolvasod a cafetéria szabályzatukat. Arról nem is beszélve, hogy mennyit elvesz az ember idejéből ezeknek az adminisztrációja. Bónusz megint olyan, hogy sok helyen próbaidőre nem jár, egész évet értékelnek kb. márciusban, aztán jó ha végre májusban megkapod a pénzed, ha meg felmondasz, buktad az egészet. Arról nem is beszélve, hogy sok helyen pofára megy, és az kapja, akinek hosszabb a nyelve. Céges kocsit meg ha kapsz, akkor elvárják, hogy furikázd a kollégákat, és jó eséllyel amúgy is valami leselejtezettet kapsz. Esetleg a home office lehetőséget és a céges képzéseket nem ajánlották fel, hogy beszámítsd a bérigényedbe??? Meg ott van az ingyen kávé is a konyhában... Sőt még a Mancika fenekét is ingyen nézheted napközben a cég jóvoltából :D Nevetséges.
2020. dec. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sőt valahol beállítják elonynek hogy kapsz céges telefont és laptopot!! Szenzációs :D

Sőt minél többet vagy az irodában annál kevésbé kell otthon fűteni a lakást - ez máris olyan, mintha +10 ezerrel többet keresnel. :D

Persze berenkivuli juttatás hogy csökkentsék a saját adoalapjukat olcsoert..

2020. dec. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem lévőkkel és nevetséges, amit a legtöbb ilyen cég művel! :D


Pár lehetőség amúgy:

1, A hr-es akar valami látszatot, hogy dolgozik. Ismertem hr-est, bement az irodába, kávézgatott óránként fél órát és amúgy alig csinált valamit. Elintézte a kötelező dolgokat és unatkozott. Én is voltam már úgy interjún, hogy bementem, 10 percet várattak, felmentünk az irodába, fél órát álltam ott (de, tényleg) és hallgattam, hogy csacsognak a hr-es csajok. Aztán közöltem, hogy akkor én most el is mennék és teljesen meglepődtek, hogy miért.

2, A főnök megmondta, hogy hívjanak be mindenkit, majdcsak találnak valami palimadarat.

3, Maguktól gondolják azt, hogy találnak palimadarat és esetleg a főnök még örül is, hogy ők milyen ügyesek voltak.


A fluktuáción való meglepődést én sem értem. Kértem emelést, nem kaptam. Leléptem. És meglepődött a főnökség, hogy lelépek...

2020. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Én egyszerűen rákérdezek hogy mennyi az annyi volt mikor igen el kezdték sorolni a bércsomag összetevőit. Hölgyem a tiszta nettó vagy bruttó bérre vagyok kiváncsi mert úgy érzem akkor feleslegesen raboljuk egymás idejét. Elmondják a monologot az idióta kérdéseiket felteszik s ott van h 30 perce bent ül az ember és a bér még mindig nincs szóba hozva. Óhh korai arról még beszélnünk🙂es ha visszahívnak h sikerült de a bér az car akkor az jó maguknak? Az jó h én azt mondom nekem ez nem felel meg? Nem jobb most közölni az éhbért? Laptop egyéb hülyeségek nem érdekelnek, semmilyen cafeteria carságok mert pénzből élünk. Engem a pénz érdekel egyedül ilyenkor semmi más.
2020. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát én eddig úgy voltam vele, hogy egyébként is érdemes picit magasabb igényt megjelölni, de ettől függetlenül, ha teljesen más az elképzelésük, akkor nem cseszik el az ember idejét (na meg a sajátjukat) felesleges körökkel. Pláne, hogy az elmondásuk alapján nagyon kellene valaki - persze olyan, aki mindenhez (is) ért, van legalább 5 év tapasztalata, de jóval alatta akar keresni!

Hát igen, céges laptopot, telefont is láttam már álláshirdetésben "juttatásként" megjelölve, amikre persze taasztalatom alapján mindig kikötik, hogy magáncélra nem használhatod - bár nem is értem ki akarná, így ha ezt is felsorolnák nekem "juttatásként" biztosan rákérdeznék, hogy ez mégis miért az. Ezek a béren kívüli elemek mind szép és jók, de a boltban nem adnak érte semmit, és igen ahogy írták kedvük szerint megvonhatják, ha épp szorul a cég nyakán a hurok.

Amin utólag jót nevetek: a bérelemeken kívül vonzó pozitívumként sorolták fel a kellemes munkahelyi légkört, és hogy ebédidőben az egész csapat együtt ebédel kellemes környezetben a teraszon. Gondolom mindez abban az ebédszünetben, amit le kell dolgozni mivel nem a munkaidő része és ha én épp nem akarok velük kajálni minden nap, akkor még ki is néznének, amiért a szabadidőmmel magam gazdálkozom :D

2020. dec. 12. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!