Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy maradjak meg egy munkahel...

Hogy maradjak meg egy munkahelyen félelmekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár hónapja nem dolgozok mivel félek elindulni az interjúkra, félek az új kihívásoktól. Mindig is nehezen ment a beilleszkedés de egy időben sikerült végül is. Volt, hogy elindultam de ahelyett hogy elmentem volna a célhoz máshova mentem és buszra szállva gondolkodtam. Itthon szidják a fejem sokszor, hogy miért nem dolgozok már, egész nap itthon vagyok. Én dolgoznék, hogy legyen pénzem de közben félek is. Szeretném ha már lenne saját keresetem a munkámmal de sosem tudok elmenni az adott munkára. Leblokkolok akkor ha az indulás napja van és minden félelem elnyeli azt a kis önbizalmamat ami volt akkor. Most úgy vagyok vele, hogy bármi állásajánlatot kapok a jövőhéten vagy akár szombaton hátha van olyan is aki ilyenkor is keres akkor bármennyire félek elvállalom. Csak nem tudom utána, hogy boldoguljak, mert a beilleszkedéstől félek igazán meg a megfeleléstől. Ma is meg egész hétvégén azon leszek, hogy minél több munkahelyre adjak önéletrajzot és egy vagy kettő csak keresni fog nem? Én amúgy is eléggé csendes és szótalan típus vagyok. Mit tanácsoltok? 22L



2020. dec. 11. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd belejössz ne aggódj, lényeg, hogy gyakorolj, minél többet legyél emberek között, ez tanulható. Pályakezdőként én is így voltam.
2020. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igyekszem csak nagyon félek. :(
2020. dec. 11. 22:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, hogy ne félj a félelemtől. Mástól meg nem kell. Mindenki kezd valahol, némi izgalom teljesen természetes ilyenkor. Képzeld, én 45 vagyok és 4 hónapja kezdtem új helyen, első napokban volt egy kis gyomorosszeszorulasom, de mostmár olyan jól érzem magam köztük, mintha mindig is itt dolgoztam volna. Bátran. 🌸
2020. dec. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mitől félsz? Mi a legrosszabb, ami történhet?
2020. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Én szeretnék már legalább 4 hónapot dolgozni és keresni közben mert vannak olyan jó dolgok amiket meg akarok venni de nincs pénzem ehhez épp. Csak voltam pár jó és közeli munkahelyen amiket nem kellett volna otthagynom de féltem.

2020. dec. 11. 22:55
 6/19 A kérdező kommentje:
4.Nos a beilleszkedés, kiközösítés mint suliban, elrontok valamit.
2020. dec. 11. 22:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ergo a legrosszabb opció: odamész, nem jön be, felmondasz vagy kirúgnak.

Utána pont ott leszel, ahol most vagy.

Viszont van rá hatalmas esély, hogy a dolgok jól alakulnak.

2020. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak kikozositeni. A munkahelyen remélhetőleg normális felnőttek vannak. A suli más. Egyébként ha nem tetszik, akkor van lehetőség váltani új munkahelyre. A sulival ez kicsit macerasabb lenne, meg a szülő is kell hozzá. Azért váltottam 4 hónapja én is, mert a főnököm egyre inkább kezdett kiakasztani, és annyira jó, hogy már felnőttként simán és szabadon donhetsz, ha nem tetszik, mehetsz új helyre új emberek közé. 😊


Gondolj erre, amikor félsz, és ez erőt fog adni meglatod. Ügyes leszel!

2020. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszii nektek is. Tudom, hogy a suli meg a munka teljesen más de mégis félek ezektől mert eléggé megérintettek. Váltani munkát nem szeretnék egyhamar ha sikerült találnom egyet és felvennének is mert sosem lesz így munkám. :(
2020. dec. 11. 23:02
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
De ne erre parazz rá most, hanem érezd azt a hatalmas szabadságot, hogy válhatsz bármikor. Nem kell sehol semmilyen rosszat elviselned. Légy egy kicsit önző, szeresd magad. Szóval hajrá!
2020. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!