Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megéri egy munkahelyen csak...

Megéri egy munkahelyen csak azért maradni, mert jól kijövök a kollégákkal, szakmilag ez a leglerevánsabb hely a környékben? DE. (Többi lent)

Figyelt kérdés

Viszont, itt környékben egy betanított munkás is 10-20%-al több fizetést kap. Arról pontosat nem tudok mondani, hogy szkmában belül mennyi, mert ez az egyetlen egy olyan pozíció van 40km-es körzetben, mint amiben én dolgozom. Hasonlóak vannak, ha a legközelebbi "rokont" veszem alapul, akkor annak 30-40%-al több a fizetése.

Már előre bejelentették, hogy jövőre nem lesz béremelés a koronavírus miatt, pedig a cég ugyan úgy ment, mint eddig, sőt, jobban, mert a cég euróban gondolkodik, és a céges fő számla is euró. Német és osztrák vevők vannak, így ők euróban fizetnek. Mivel az euró nagyon magas, ezért logikus, hogy ez miatt több a bevétele a cégnek.

[Azért tudom, hogy ugyan úgy mengy a cég, mint eddig, mert a csoportvezetők megkapják mindig a havi termelési irányelvet, ők meg elmondják nekünk]

Azon kívül, hogy kevesebb a fizetésem, egy forint prémiumot nem kaptunk most karácsonyra (ezt is a koronavírusr fogták), de nem hogy most karácsonykor, de egész évben se kaptunk egy fillér prémiumot sem. Máshol van 13.havi, vagy karácsonyra a fizetésük 50%-át kapják még pluszba, ilyesmi. De itt semmi. Amúgy se jellemző a prémium osztás, tavaly is egész évben bruttó 20000 forintot kaptunk.

Ha jól dolgozol, semmi dícséretet nem kapsz, semmibe vesznek. Ha van ötleted, jobbik esetben elküldenek melegebb éghajlatra, hogy hogy képzeled, hogy meg mond a mérnököknek, hogy mit hogy csináljanak, rosszabb esetben elküldenek melegebb éghajlatra, és a főni lenyúlja az ötleted.

Szóval, mind ezek ellenére megéri maradnom csak azért, mert a kollégákkal jól kijövök, valamint az sem elhanyagolható szempont, hogy szakmailag ez a leglerevánsabb.

Ja, amúgy 3,5 éve dolgozom itt. Az is átlagon alul keres, aki már 20 éve itt dolgozik.



2020. dec. 13. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig zsákbamacska. Én márciusban váltottam a vírus helyzet miatt (megszüntet a munkám), és gyorsan találtam másikat. Kevesebb a fizetés, a munka több, és nem is megterhelo, tehát nem stresszes munka... Viszont nagyon közel van, 10 perc alatt beérek és haza, iszonyatosan jó fejek a kollegak, tehát emberileg sokkal jobban érzem magam mint az előző munkahelyemen.


Viszont itt a dilemma nekem is, hogy szakmailag sokkal magasabb szinten vagyok mint ez a munka... Viszont itt saját gyönyörű irodam van, és tényleg 0 stressz... Januártól béremelés lesz és lesz egyéb céges juttatás is...


Nagyon fontos, hogy jól érezd magad, ahol gyorsan eltelik a nap, és nem csigakent vanszorognak a percek...


Én pld maradok egyelőre, hiába alulfizetett, és szakmailag is visszaleptem.

2020. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a korona okozta gazdasági válságban megéri várni, mert stabilak vagytok és utána nézz mást. Ha magamból indulok ki, én az első cégemnél 6 évet voltam aztán utána egyik kakiból sikerült beleülnöm a másikba és azóta évente váltok. Most csapatot választottam magamnak fizetési visszalépés el, remélem ez már jobb váltás lesz mert amúgy egy sz.rkavaró csapatban dolgozni hidd el nem jó.
2020. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én most azt tervezem, hogy szakmailag kevésbé releváns területre váltok, mert szakmában nem tudom megvalósítani alkalmazottként a szakmai céljaimat.
2020. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem is most gondolkodtam a váltáson, mindenképp megvárnám, amíg csillapodik a járványhelyzet.

Amúgy se olyan egyszerű lenne váltanom. Egyrészt mert ugye ez az egy pozíció van a környékben, ha ugyan ilyen vagy nagyon hasonló pozícióban szeretnék dolgozni, akkor költözni kell. Mert az már olyan messze lenne, hogy lehetetlen lenne bejárni (tömegközlekedéssel).

A másik lehetőség, hogy szakmát váltok, mert másra lenne kereslet.

Jól érzem magam itt, ha a főnökség hülyeségét elviselem.

Viszont a fizetésemből éppen csak kijövök. Nem nagyon tudok félre tenni, már pedig jó lenne.

2020. dec. 14. 13:58
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Megéri nézelődnöd akkor és ha van valahonnan offered ne nyújtsd be egyből az írásbeli felmondásod. Kezdj bele akkor a mostani céges él egy bértárgyalásba, ha fel ennek szerintem megéri maradni, ha nem akkor meg beadod az írásbeli felmondásod.
2020. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Többször próbáltam már bértárgyalással, de sosem kaptam annyit, amennyi az átlag. Mindig csak nagyon picit emeltek, 2-3%-ot évente. De így is bőven átlagon alul keresek, és már előre szóltak, hogy jövőre egyáltalán nem lesz béremelés.
2020. dec. 14. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon megélni csak a munka iránti elhivatottságból sajnos nem lehet... nekem is van ismerősöm, aki a tulajdonképpeni álommunkáját csinálta évekig, de be kellett látnia, hogy lépnie kell, mert különben éhen hal.


Én a helyedben váltanék. Lehet, hogy azt a munkát kevésbé élvezed, de talán így jobban tudod majd értékelni a hobbijaidat, jobban el tudod választani a munkát a magánélettől. Vagy költözés.

2020. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Berserker88 ***** válasza:
100%
5 évig dolgoztam az előző munkahelyemen ahol imádtam a kollégáimat, nem szakadtam meg a munkától sem, sőőőőt. Viszont muszáj voltam váltani mert eléggé közeledett a lakat, hogy lezárják az egészet mert nem egészen úgy ment a termelés mint szerették volna. Ennek ellenére a mai napig gondolkodom rajta, hogy jó döntést hoztam-e mert szerettem ott dolgozni, még megkockáztatom, hogy néha vártam mikor mehetek dolgozni. De szerintem a legjobban úgy jársz, ha most maradsz mert legalább ez egy stabil pont ebben a szar helyzetben, aztán ha vége ennek az egésznek gondolkodhatsz váltáson.
2020. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!