Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha a munkatár...

Mit lehet tenni, ha a munkatársak folyamatosan a családra hivatkozva kihúzzák magukat bizonyos dolgok alól?

Figyelt kérdés
Kis csapat vagyunk, zömében nők, a főnök és én vagyunk csak férfiak. A nők állandóan ki akarják húzni magukat minden alól, ha valami nem tetsző dolog van, legalábbis ezt vettem észre. Legutóbb kb. 1-2 órát kellett bent maradnia valakinek a főnökkel, mert el kellett intézni pár dolgot. Erre ők rögtön kihátráltak, hogy péntek van, ők nem maradnak ott, nekik ott a család. Hozzátenném, mindegyiküknél kirepültek már a gyerekek, hétvégére sem feltétlenül jönnek haza hozzájuk. Így aztán nekem kellett maradnom, mert egyedülálló férfi vagyok (legalábbis kb. így jött le az egész), más kérdés, hogy nekem is lett volna dolgom. Most megint én szívtam meg, mert érdekes módon 23-ra, az utolsó munkanapra mindenki szabit vett ki, így egyedül leszek bent. Persze ezt már jó előre eldöntötték, aztán mikor már megfellebbezhetetlen tényként kijelentették ezt, akkor azért megkérdezték, hogy én leszek-e. Mondtam, hogy nem tudok mit csinálni, valakinek lennie kell. Pedig volt olyan is, aki habozott, hogy mikor vegye ki a szabiját, láthatóan nem volt olyan fontos dolga, de aztán mégis pont az a nap kellett neki is. Én nem hiszem el, hogy ha egy háziasszony sütni, főzni, takarítani akar, azt pont 23-án fogja megcsinálni. Nekem igazából csak az a mentalitás esik rosszul, hogy elvárnák, hogy én mindig áldozzam fel magam, mert nekik olyan halaszthatatlan dolguk van. De eldöntöttem, hogy ha legközelebb ilyen lesz, akkor én sem fogok engedni, és megmondom, hogy más is nyugodtan hozhat áldozatot, elvileg nem lőcsölheti rám senki sem azt, hogy folyamatosan én áldozzam fel magam. Ráadásul nekem is vannak szüleim, hozzátartozóim, ha saját családom nincs is. Szóval ez azért számomra kicsit érdekes, hogy mindig arra hivatkozva akarnak jól járni, hogy nekik ott a család.
2020. dec. 14. 19:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Pedig ha sütni főzni, takarítani akar azt pont 23-án fogja megcsinálni. Másképpen kétnapos lesz a kaja 24-ére és a lakás is. De ha te meg ráérsz, akkor mit zavar, gondolom a hivatalosan járó szabijaidat úgyis kiadják valamikor, akkor pedig nekik kell téged helyettesíteni. A túlórákra meg te is találj ki valami sztorit, hogy neked miért nem jó.
2020. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez nagyon ismerős. Nálunk is ez megy minden hosszú hétvégén, húsvétkor, őszi szünetben. Annyi különbséggel, hogy magam is nő vagyok, csak gyermektelen.
2020. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Munkamegbeszélésen ezt közlöd amit leírtál ide.
2020. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

De miért áldozod fel magad? Miért szerencsétlenkedsz?

Legközelebb vedd mi jó előre a szabidat, és ne maradj benn túlórázni se, ennyi.

2020. dec. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Te nem làtod a fàtol az erdöt? Nem a munkatarsakra kène haragudni hanem arra aki ilyen beosztásokat csinal hogy random kitalàlja hogy maradni kell es nem ALAP elengedni az embereket 23 àn(legtöbb helyen a cég joelöre ezen dolgozik hogy az egész hetet kiadhassa)

Egy logisztikàtlan barom rendelkezi veletek.

2020. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#1: Most nem csak konkrétan ez az eset zavar. Egyébként szerinted egy nő egyetlen nap alatt meg tud főzni háromféle ételt, megsütni kétféle süteményt, és még ki is tud takarítani, netán még be is vásárol? Ne röhögtess. Pl. nagyon sok sütinek kifejezetten jót tesz, ha áll, szentestére meg te sem 23-án főzöd meg a halászlét vagy az akármilyen kaját, hanem 24-én.

Na ja, csak amikor a főnök közli, hogy valakinek maradnia KELL, és ők már kb. ott sincsenek, mert nekik éppen "rohanniuk" kell valahová, akkor nem sokat tudok tenni.

2020. dec. 14. 19:56
 7/18 A kérdező kommentje:
#4: Nem tudom kivenni, mert nincs mit. Éppen annyi szabim volt még, hogy a két ünnep közötti kötelező zárvatartásra kifussa. Nekik meg még volt, mert ők idősebbek, nekik több jár. Másrészt ha KÖTELEZŐ valakinek benn maradnia túlórázni, akkor hiába nem akarok benn lenni, valakinek ott kell lennie. De most már nem fog érdekelni, a legközelebbi ilyen esetnél fel fogom említeni, hogy ekkor és ekkor én voltam bent, és többre nem vagyok hajlandó, meccseljék le egymás között, mert engem sem lehet kötelezni arra, hogy mindig én maradjak.
2020. dec. 14. 20:01
 8/18 A kérdező kommentje:
#5: Mivel közfeladatot látunk el, így nem zárhatunk be a jövő héten, nem dolgozhatunk "előre". Én még azt is elfogadom, ha hébe-hóba közbejön valami, ami miatt ott kell maradni, csak akkor legyen igazságos, és senki ne húzhassa ki magát a "kellemetlen" dolgok alól a családra hivatkozva.
2020. dec. 14. 20:03
 9/18 A kérdező kommentje:
#2: Sajnálom, együtt érzek veled. Sokszor az az érzésem, hogy az egyedülálló, gyermektelen embereket gyakorlatilag értéktelennek tartják, akinek oly mindegy, hogy bent van-e a munkahelyen vagy nem. Nem azt mondom, hogy nekem bizonyos szempontból nem egyszerűbb, mint egy családosnak, de ettől függetlenül én is ugyanolyan ember vagyok, mint ők, és ők is jól tudják, hogy a munkahely kötelezettségekkel és nem tetsző dolgokkal is jár. Ráadásul a nők is csak kettecskén éldegélnek a férjükkel, ők sem halnának bele, ha évente egyszer valamelyikük egy vagy két órával később menne haza. Mondjuk az is tény, hogy én megkaptam a lecsúsztatási lehetőséget a túlórázás után, ilyenkor meg ők is ácsingóznak, hogy hát szaros egy-két lecsúsztatható óráért ők nem fognak ott maradni, de ha kapnának cserébe egy délelőttöt vagy délutánt, akkor mindjárt másképpen állna a szájuk.
2020. dec. 14. 20:09
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom kérdező, vannak sokan a pofátlan családdal takarító nők... Velem is mindig ezt csinálták, aztán meg ha szovatettem hallgattam ahogy a dohanyzoban meg jól megbeszélik hogy sekutyam semacskam...

Velem egykorú gyerekeik voltak, és arra gondoltam mit szólnának ha az ő gyerekük is ezt kapna.

Na mindegy, azóta nekem is lettek gyerekeim, de nem felejtettem el milyen rosszul esett anno, és odafigyelek erre. Bár már nem közszférában dolgozók, így ki se alakulhat ilyen helyzet.

Kitartás.

2020. dec. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!