Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jogos a főnökeim...

Mennyire jogos a főnökeim felháborodása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már lassan 3 éve dolgozom egy multinál logisztikán, egyetem mellett. Gyakornoki munka. Az elmúlt években szenvedősen, de sikerült összeegyeztetnem a munkát és a sulit is. Azonban most van az utolsó félévem, szóval szakdolgozat, államvizsga + egy OKJ-t is elkezdtem, amiből szintén készülnöm kellett. A szakdolgozatot és az OKJ-s vizsgát úgy tudtam le, hogy szinte nem is hiányoztam munkából (megjegyzem diákmunka, nem főállás!), viszont elég rendesen kikészültem idegileg...

Államvizsgakor, ami január elején lesz, nem szerettem volna megint ezt eljátszani, úgyhogy most decemberben 14.-ig mentem dolgozni, utána viszont jeleztem, hogy sajnos nekem tényleg tanulnom kell és inkább nem mennék.. Mondták, hogy persze, a tanulás az első. Tudni kell, hogy a cégnél elég húzós az év vége a leltár miatt, szóval meglehetősen túlterhelt mindenki. A héten (dec. 21.-i hét) ezzel kapcsolatosan mentem/megyek is dolgozni 2 napot. Ma volt az első nap és hozzám se szóltak.. Visszahallottam, hogy ki vannak akadva, amiért nem mentem, mert rengeteg volt a munka és nem januárban lesz sok hanem most.. A kérdésem ehhez kapcsolódik: Mennyire jogos a felháborodás? Ezért megutálhatnak? Én tényleg csak egy diák vagyok, akinek most egy meglehetősen fontos állomás érkezett el a tanulmányait illetően.. Viszont ezzel most tényleg elkaszálhattam a lehetőségem, hogy diploma után ottmaradjak? Most kezdődött volna ennek az intézése, természetesen ameddig normálisan jártam felmerült ennek a lehetősége..

Bocsánat,hogy hosszú lett.. Minden véleményt nagyon köszönök! Eléggé kétségbe vagyok esve...



2020. dec. 21. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Szóval te naívan úgy gondolod, hogy érdekel bárkit is, hogy miért nem dolgoztál?


Te munkaerő vagy, nem pedig a szentség, akinek tisztelni kell a döntéseit. Főleg, hogy a legnagyobb hajtásban hagytad ott őket.


Munkáltatói szempontból igen, jogos a felháborodásuk. Saját szempontodból előnyös, hogy tudtál tanulni. Nem, ezzel a lépéssel nem lettél favorit.

2020. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Akkor lenne jogos a felháborodás, ha nem szólsz, vagy annak ellenére nem mész, hogy kérnek rá és ha normálisan megfizetnek.

Szerintem ne izgasd magad ezen. Elég nagy baj, ha egy cég dolga egy diákmunkás gyakornokon múlik.

2020. dec. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TR75 ***** válasza:
96%

Nem mindegy, hogy ki van kiakadva.

A főnökség? Ők tudták, hogy vizsgaidőszakban nem fogsz dolgozni, szóltál. Ha ennek ellenére is neheztelnek, akkor ezért a munkahelyért nem kár.

A kollégák? Ők nem számítanak. Morognak, mert nyilván számítottak arra, hogy bizonyos dolgokat majd úgyis megcsinálsz, ők meg lébecolhatnak helyette (vagy épp más feladatot oldanak meg).

Neked a diploma az első, ne foglalkozz azzal, hogy mások mit szólnak hozzá.

2020. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem jogos a felháborodásuk. Ismert a háttered, ráadásul pont a diákságod miatt tudnak kedvezményesebben adózni utánad. Ez csak a tipikus kiszipolyozási tevékenység, rugalmatlanság ami a magyar munkahelyekre gyakran jellemző. Ha emiatt esnél el egy főállástól a cégnél, akkor sincs mit bánni, a munkaviszony kétoldalú kapcsolat, itt sem megy az egyiknek mindent, a másiknak semmit.

Én a tanulmányaimra koncentrálnék, az örök élmény lesz (mmint államvizsga időszak), de arra nemigen fog emlékezni az ember, h milyen leltár volt évvégén a nyomorult multinál, aki diákmunkásokra támaszkodik. Sok sikert!

2020. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a pozitív, biztató hozzászólásokat és természetesen az őszinte véleményt is! :)

Tényleg sokat jelentett amiket írtatok Kedves 2., 3., és 4. hozzászóló! Hálásan köszönöm Nektek!!

2020. dec. 21. 23:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben voltam én is. Gyakornok voltam hosszú ideig egy multinal. Gyakornok fizetés, de nem gyakornoki munkát vártak el. Úgy kezeltek mint egy főállású kollégát és az elvárás is annyi volt, de a bér nem. Mindig ígérgettek csak. Ha nem dolgoztam vizsgák miatt, akkor puffogtak rám.
2020. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!