Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek sötétben az utcán...

Félek sötétben az utcán sétálni, hogy oldjam meg ha lesz munkám?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg nincs munkahelyem és reményeim szerint hamarosan csak fogok kapni értesítést, mert sok írta, hogy január 4-én kezdik nézni. Nos korábban dolgoztam már csak akkor szó szerint a háztól nem messze volt a munkahely, így simán oda tudtam gyalogolni hisz pár perc volt. Mindig is féltem a sötétben mászkálni, főleg ha nincs senki arra és ilyen kihalt. Sajnos muszáj volt néha így mennem mikor kirándulásból haza jöttem, mentem suliba korán. Mindig pumpált a szívem rendesen, meg mindig hátra néztem többször is már betegesen. Este is csak akkor megyek valahova ha nagyon életbevágó. Bevásárolni, szemetet levinni stb mind akkor csinálom míg nappal van vagy legalább világos. Nagyon félek és félek attól is, hogy kicsit messzebb találok munkát és sötét utcákon kell majd hajnalok hajnalán mászkálnom. Taxira gondoltam mind megoldás de az elején sajnos ez nem megoldható hisz pénzem is alig van. Biciklim sincs hogy azzal menjek, de nem is gondolnám, hogy a munkahelyen lenne biciklitartó. Mit javasoltok, hogy merjek éjszaka is közlekedni? Viszonylag jó környéken vagyok (11.ker) de párszor láttam gyanús alakokat és egyszer loholtam már valaki elől mert hajnalban szembejött velem majd mikor hátranéztem az én irányomba jött. Megállók szerencsére vannak közel, de hajnali 1-4 között senki egy lelket se látni erre fele. Próbáltam olyan munkákra jelentkezni amik viszonylag közel vannak de ez lehetetlen hisz alig van ilyen. Mit tanácsoltok? 23l vagyok.



2021. jan. 3. 01:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%
Jahj, ez valóban nem szerencsés, nem irigyellek és nem szívesen mennék én sem sötétben sehova. Ezzel sok tippet nem adtam neked, de legalább tudod, hogy más is hasonlóan lenne, mint te
2021. jan. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Nappal is ugyanúgy megtámadhatnak. Én kifejezetten szeretem ha sehol senki, hisz pont akkor nincs kitől félnem.

Szerintem szerezz be egy paprikasprayt, az biztonságérzetet adna.

2021. jan. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
25%

Miért éjszaka dolgozol?


Amúgy Budapest elég biztonságos azért éjszaka. De gondolom ez nálad nem egy racinális kérdés, hogy félsz szóval ezt hiába is mondom.


Szerintem a bicaj jó ötlet lehet, jó esély van rá valahogy megoldani szerintem. Minden nap taxizni nem reális anyagilag.

2021. jan. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

1.hát ez megnyugtat :)

2.Nappal kifejezetten nem félek, sötétben igen talán mert éjszaka, totál csend, ijesztő sötét meg ilyenek.

Paprika spray az legális? csak mert nem akarok emiatt törtvényt szegni.:)

2021. jan. 3. 02:03
 5/38 A kérdező kommentje:

3.Hol olvastad hogy éjszaka dolgozok?:D

jelenleg még nem is dolgozok, csak félek hogy hajnalban tehát sötétben kell közlekednem. Mert sok helyen korán kezdenek.

Budapesten sok hely azért nem a biztonságról híres (8.ker,blaha,corvin,keleti..)

Elolvastad egyáltalán amit a kérdés alá írtam? :D

2021. jan. 3. 02:05
 6/38 A kérdező kommentje:
Biciklit talán első fizumból tudok venni és akkor be tudnék bringázni ha nincs olyan messze és még félnem sem kellene. Bár nem biztos hogy a munkahelyen lesz biciklitároló...:(
2021. jan. 3. 02:06
 7/38 anonim ***** válasza:
Vannak különböző erősségű paprika és gázspray-k, a gyengébbek legálisak. Attól is kifekszik akire ráfújod, nem kell attól félni hogy semmire nem mész vele, csak mondjuk nem okoz neki maradandó károsodást.
2021. jan. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Legális a paprikaspray. Majd csekkold le a munkahelyen a tárolót, de ne legyél szomorú és aggódós, amíg nem tudod, hisz nincs miért aggódni! :)

Ha lesz tároló, akkor szuper lesz. De legyél erős, ne kényelmesedj bele annyira a félelembe, próbálj meg szembenézni is vele.

2021. jan. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

#5 igen olvastam, hajnal 1-4 ről írsz :) Amúgy a blaha és a keleti között lakok :DDD Összesen két problémás szituációt láttam eddig négy év alatt.


Hajnal egyébként szerintem biztonságosabb, mint az éjszaka, mert addigra már azért kidől, aki fenn volt éjjel.


Budapesti vagy eredetileg amúgy?

2021. jan. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
7.nem lenne gond ha nem okozna maradandót hisz az is elég lenne ha egy pillanatra megzavarodna hogy belefújtak az arcába azt annyi időm lenne hogy adrenalinnal sprinteljek biztonságos közegbe.
2021. jan. 3. 02:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!