Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagyjam a munkahelyem?

Otthagyjam a munkahelyem?

Figyelt kérdés

Egy kisvárosi üzemben dolgozok. Szállításokat intézek elsősorban, plusz kapcsolattartás a vevőkkel. A vezetőség kapzsisága miatt (minden rendelést felveszünk úgy, hogy már az igény beérkezésekor tudjuk, semmi esély teljesíteni időre) az elmúlt hónapjaim kb. arról szólnak, hogy emailt írok/telefonálok/telefonálnak nekem, mivel mennyit fogunk késni. Kb. boxzsáknak vagyok felvéve, mert a kérések rajtam csapódnak le, ráadásul úgy, hogy a gyártáshoz sok közöm nincs, a döntéseket nem én hozom (ha így lenne, max a felét vettük volna fel, a többire kerek-perec mondtam volna, hogy se kapacitás, se ember). Igazság szerint nagyon elegem van ebből, hogy semmi ráhatásom nincs ezekre - nyilván ha én is áldásom adom egy rendelésre és úgy nem tudjuk teljesíteni, az más, egyételműen az én saram is. Felhozni ezt a problémát teljesen felesleges, a céget vezető testvérpár miatt úgy is eleve halálra van ítélve az, hogy ne hazudjunk a partnerek szemébe a teljesítési határidővel. Unom, hogy a magyar és külföldi partnerek is engem néznek hülyének.

Helyemben otthagynátok?



2021. jan. 3. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
És miért is kérdés a kérdés? Miért gátol abban, hogy felmondj?
2021. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, mit találsz helyette.
2021. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Először találj helyette mást, addig ne menj sehová ebben a bizonytalan helyzetben.


Munkanélküli támogatást max. 3 hónapra adnak, ha előtte volt 3 év munkaviszonyod. Ha kevesebb volt, akkor csak arányosan kevesebbet.

Feltétel, hogy be kell járni a munkaügyi központba és a kiközvetített állásokra jelentkezni kell.

2021. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
És utána, miből vennél zabálnivalót?
2021. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

"Munkanélküli támogatást max. 3 hónapra adnak"


Azt is csak papíron. Első pillanatban elküldenek közmunkásnak falevelet söpörni, és ha nem vállalod, törölnek a nyilvántartásból, mert nem vagy együttműködő. Erre eleve kár alapozni.

2021. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

ez a kis munkahelyek 99%-ánál így van, csak más mértékben. mindenhol megy a csúsztatás, füllentés, ígérgetés stb. szerinted most sok helyen mi van?


a mi cégünk például döglődik, mert a legtöbb ügyfelünk nem fizette ki a decemberi számláját, több millió Ft kintlévőségünk van, és egy mondta azt, hogy haladékot szeretne kérni, mert nehéz helyzetbe kerültek...a többi meg ilyen kifogás, olyan hazudozás stb.

és igen, mi is szoktunk túlvállalni munkákat, ami után sok esetben én, mint kapcsolattartó vagyok az, akivel üzengetnek...de nem érdekel, mint ahogyan az sem, hogy az ügyfél kapcsolattartója hogy pattog...tudom nagyon jól, hogy neki is gáz a helyzet és nem engem szid...ez ilyen.

2021. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha van másik munkahely.
2021. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#4: kb. másfél éve jöttem haza UK-ből. Szerencsére még van megtakarításom, nem száz-ezres nagyságban.

Egyébként voltam már gyárban, szalag mellett, sőt közmunkában is dolgoztam (igaz, nem fizikai munkában). És nem feltétel a "szellemi" munka, ha takarítani vennének fel, ideig-óráig ott is ellennék (sőt, a felelősség hiánya miatt talán még jobb is).

#6: igazán irigyellek, ha nem zavar. Én sajnos stresszes típus vagyok, nem tudom "elengedni" ezeket.

2021. jan. 3. 21:50
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Szia!Ha már nem birod akkor hagyd ott.Esetleg közben nézelődj másik munka után bár ebben a helyzetben nem tudom mennyire lesz sikeres.Mást nem nagyon tudsz tenni.Megpróbálhatod figyelmen kívül hagyni a lecseszéseket márha sikerül
2021. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!