Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem merek állásokra jelentkezn...

Nem merek állásokra jelentkezni, mert félek a kudarctól? Hogyan szerezzek tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, bölcsészettudományi karon. Tisztában vagyok azzal, hogy egy ilyen végzettséggel sokkal nehezebb elhelyezkedni és éppen ezért, már az egyetem alatt szerettem volna némi tapasztalatot szerezni. Nyilván sokkal kevesebb is a lehetőség hiszen még tanulok, nincsen semmilyen végzettségem és tapasztalatom, tulajdonképpen nem értek semmihez sem, vidéki város stb., de azért találtam egy-két lehetőséget. Leginkább az egyetemen belül adódott egy-egy gyakornoki munka (adminisztrációs, kommunikációs feladatok különböző irodákban), amikre jelentkeztem is (kértek önéletrajzot és esetleg motivációs levelet), de egyikre sem vettek fel (egy elbeszélgetésen voltam, de a többi esetben még vissza sem írtak és sehonnan sem kaptam konkrét indoklást). Ezen kívül jelentkeztem hallgatói szervezetekhez vagy nem is tudom minek nevezzem őket pl. mentor klub, ESN, újság és HÖK, de mindenhol elutasítottak (legtöbbször az volt a baj, hogy nincsen semmi tapasztalatom ezen a téren). Önkéntes munkán gondolkozom még, hátha ott több esélyem lenne, de errefelé nem nagyon vannak ilyen lehetőségek és azért valószínűleg oda sem vesznek fel akárkit. Úgyhogy eddig nem voltam túl sikeres ezen a téren, de már lassan úgy érzem, hogy felesleges is próbálkoznom, mert úgysem vesznek fel sehová. Félek tőle, hogy csak ismét hülyét csinálok magamból és egy új kudarcélménnyel gazdagodok.
2021. jan. 5. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bolcseszettudomanyi kar eleg tag fogalom. Milyen szakra jarsz?
2021. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Angol szakon tanulok.
2021. jan. 5. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A, vagy továbbképzed magadat más területre;

B, vagy bevállalsz valami munkahelyet;

C, vagy bevállalod a közmunkát;

D, vagy bevállalod az emberek "jóindulatú" pofázását, miszerint "Mennnyé dóóógozni!"

2021. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt a választ nem egészen értem.

A - Azt egyelőre nem tudom, hogy konkrétan mit szeretnék tanulni, de tervben van további szak elvégzése is. Ez viszont majd csak később esedékes.

B - Szeretnék dolgozni, de eddig sehová sem vettek fel és nem nagyon hiszek magamban. Nem merek jelentkezni, mert félek, hogy úgysem vesznek fel sehová.

C - Közmunkára szerintem nem is mehetnék....

D - Ezt nem értem.

2021. jan. 5. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
A KULCS: menj el külcöldre önkéntesnek EVS-sel!!! Rengeteg minden közül lehet válogatni. Nézd meg a facebook csoportot, és az europian solidarity corps honlapját
2022. febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!